آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج:

خانوادگی برای رأی دادن بروید / کاندیداهای محترم به مر قانون انتخابات در تبلیغات عمل کنید و الگوی اخلاق باشید / اگر دین ندارید آزاده باشید / اگر کسی گفت من او را تائید می‌کنم به او قطعاً رأی ندهید

کارشناس روابط عمومی ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه چهارم اسفندماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه چهارم اسفندماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه در آستانه سالگشت ولادت باسعادت و مبارک خاتم الاوصیاء و مفخرالاولیاء، میثاق الله، بقیه‌الله، لنگر آسمان و زمین، شریک القرآن، وعده تضمین‌شده الهی، حجه بن الحسن العسکرى ارواحنا و ارواح العالمین لمقدمه الفداء قرار داریم، بیان داشت: این عید بزرگ بر شما و بر همه مظلومان و مستضعفان عالم مبارک باد.

براى رفاقت با امام زمان چه کنیم؟

وی در ادامه با طرح یک سؤال اظهار داشت: آیا ما با امام زمانمان انس و ارتباط محکمی داریم؟ از مرحوم آیت‌الله کشمیرى سؤال کردند: براى رفاقت با امام زمان چه کنیم؟ ایشان فرموده بودند: «روزى یک ساعت با حضرت خلوت کنید، زیارت سلام على آل یاسین را بخوانید. زیاد بگویید: یا صاحب‌الزمان اغثنى، یا صاحب‌الزمان ادرکنى، المستعان بک یابن الحسن، زیاد بگویید، توسل بکنید به ایشان، یک‌خرده رفاقت پیدا مى‌شود».

امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: در کتاب رجال کَشی راجع به یونس بن عبدالرحمن که از برجسته‌ترین اصحاب حضرت امام رضا علیه‌السلام بود دارد که حضرت درباره‌اش فرموده بود: «یونُسُ بْنُ عَبْدِ الرَّحْمَنِ فِى زَمَانِهِ کَسَلْمَانَ الْفَارِسِیّ فِى زَمَانِهِ». یونس سى جلد کتاب دارد و امام جواد علیه‌السلام هنگامی‌که یکى از کتاب‌هایش را ورق مى‌زدند، براى هر صفحه، براى او طلب رحمت می‌کردند «وَ جَعَلَ یقُولُ: رَحِمَ اللَّهُ یونُسَ، رَحِمَ اللَّهُ یونُسَ، رَحِمَ اللَّهُ یونُس».

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: چنین شخصى طبیعتاً باید خیلى محبوب مردم باشد و در بین مردم جایگاه داشته باشد، اما روزى یونس میهمان امام رضا علیه‌السلام بود که عده‌اى از اهل بصره نزد حضرت آمدند و اجازه ورود خواستند. امام رضا علیه‌السلام از یونس خواستند که در اتاق مجاور بماند. آن عده بعد از احوال‌پرسى شروع به بدگویى از یونس کردند؛ امام علیه‌السلام سرشان را به زیر انداخته بودند و چیزى نمى‌فرمودند. چراکه حتى این مقدار ظرفیت نداشتند که امام در نزد آنان از یونس دفاع کنند. بعد که آن افراد رفتند، حضرت، یونس را صدا زدند. یونس گریه‌کُنان محضر حضرت رسید و عرض کرد: آقا مى‌بینید این‌ها که از شیعیان هستند، با من چه مى‌کنند؟ امام رضا علیه‌السلام به او فرمودند: چه اشکالى دارد؟ وقتی‌که امام تو از تو راضى است. بگذار هرچه مى‌خواهند، بگویند؛ و بعد خاطرنشان کردند: اگر در دست تو مرواریدى باشد و مردم بگویند: پشکل است، یا پشکلى در دست تو باشد و مردم بگویند مروارید است، آیا تو را سودى مى‌رساند؟ یونس گفت: خیر. حضرت فرمودند: «هَکَذَا أَنْتَ یا یونُسُ». وضع تو هم این‌گونه است. وقتى تو بر راه صحیح هستى و امامت از تو راضى است، سخن مردم ضررى به تو نمى‌رساند.

وی بابیان اینکه پس آنچه مهم است این است که طوری عمل کرده باشیم که امام از ما راضی باشد، گفت: اگر امام از تو راضی بود نگران هیچ‌چیز در این دنیا نباش ولو دیگران سعایت کنند و موقعیت اجتماعی تو را به خطر بیندازند. خب حالا از کجا بفهمیم که امام ما از ما راضی است و ما را دوست دارد؟ باید از قاعده گواهی دل استفاده کنیم. امیرالمؤمنین علیه‌السلام در غررالحکم فرمودند: از دل‌ها درباره دوستى‌ها بپرسید، که دل‌ها گواهانى رشوه‌ ناپذیرند. «سَلُوا القُلوبَ عَنِ المَوَدّاتِ؛ فَإِنَّها شَواهِدُ لا تَقبَلُ الرُّشا».

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه مرحوم کلینى در کتاب العشره کافی بابى دارد با عنوان بابٌ نادرٌ که در آنجا پنج روایت آورده است؛ که مضمون آن‌ها جواب ماست، عنوان کرد: به‌عنوان نمونه در روایت چهارم امام رضا علیه‌السلام به یکى از شیعیان فرمودند: «هرگاه خواستى بدانى نزد من چگونه هستى بنگر من نزد تو چگونه هستم»؛ خب این شد قاعده حالا خودت را بررسی کن ببین چقدر با امام زمانت رفیقی و چقدر پیش تو قرب و منزلت دارد. در طول شبانه‌روز چقدر به فکرش هستی؟ به همان مقدار هم او به فکر توست. بحث فقط بر سر محبت تنها نیست چون همه محبت دارند. باید کاری کنیم آن حضرت هم ما را دوست داشته باشد. چه‌کار کنیم که امام به ما محبت داشته باشد؟ اولین کار این است که حضرت را آزار و اذیت نکنیم و خود حضرت در بیانی فرمودند: «اعمال ناشایست شیعیان سبب دورى آن‌ها از امامشان شده است». رفتار با دوست، رفتار با خانواده، رفتار با همسایه، رفتار با خودمان، رفتارهای سیاسی‌مان، رفتارهای اجتماعی‌مان، این‌ها امام ما را ناراحت می‌کند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: یا به على بن مَهزیار گله‌مندانه فرمودند: «شما دنبال افزودن ثروت خود هستید، به مؤمنین ضعیف در بین خود، به‌جای دستگیرى، تکبر و تجبّر ورزیدید و آن‌ها را در حیرت و نابسامانى رها نموده‌اید، قطع رحم کرده‌اید و رابطه خویشاوندى و پیوندهاى اجتماعى خود را از بین برده‌اید…»؛ پس راهش این است که مطیع امام باشیم و دستورات را انجام دهیم و اقدام به اعمال شایسته داشته باشیم تا در زمره شیعیان و محبان و بعد کسانی که حضرت دوست دارد باشیم. در آیه ۳۶ سوره مبارکه ابراهیم فرمود: «فَمَن تَبِعَنِى فَإِنَّهُ مِنِّى». هر کس مرا پیروی کند، قطعاً او از من است؛ و در کتاب وافی مرحوم فیض کاشانی حدیثی را آورده که رسول خدا فرمود: «کُلُّ تَقِی وَ نَقِی آلِی». هر باتقوای خالصى آل من است؛ یعنی همان‌که درباره سلمان گفته شد که «سلمان منا اهل‌البیت». اختصاصی او نیست و مسیر برای مِنّا شدن باز است.

یکی از مهم‌ترین کارها برای تحقق روز جهانی مستضعفان تشکیل هستههای مقاومت بود

وی با تأکید بر اینکه بحث مهدویت یک‌بعدی نیست، گفت: روز ولادت حضرت روز جهانی مستضعفان هم هست که یکی از مهم‌ترین کارها برای تحقق روز جهانی مستضعفان جهان، تشکیل هسته‌های مقاومت بود که به برکت انقلاب اسلامی و هدایت‌های امام (ره) به وجود آمد که ایشان ۱۹۰ روز قبل از ارتحالشان فرمودند: «باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامى باشند و این شدنى است، چراکه بسیج منحصر به ایران اسلامى نیست. باید هسته‏هاى مقاومت را در تمامى جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد. شما در جنگ تحمیلى نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب مى‏توان اسلام را فاتح جهان نمود».

ریشه بحران‌ها آمریکاست

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه بابیان اینکه بعد همین خط توسط رهبری تقویت و قدرتمند شد و امروز تبدیل به جریان مقاومت شده است؛ که آثار آن را می‌بینید، یادآور شد: این موضوع همه مستکبران عالم را عصبانی کرده است. عصبانیت را می‌بینید که قطعنامه برای اتمام جنگ و آتش علیه غزه را متکبرانه و از روی غیظ برای بار سوم وتو می‌کنند که حضرت آقا همان اول فرمودند: «ریشه همه این جنایات آمریکاست». امروز بر جهان معلوم شده است، اوست که نمی‌گذارد جنگ و جنایت و کودک کشی تمام شود. ریشه بحران آمریکاست؛ نه اینکه راه‌حل باشد. گسترش‌دهنده ناآرامی در جهان و منطقه آمریکاست.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه این چه سازمان ملل و شورای امنیتی است که نمی‌تواند جلوی افراطی‌گری آمریکا را و جرثومه‌ای که امنیت جهانی را به خطر انداخته است را بگیرد، گفت: ای سران کشورهای عضو، لااقل قیام کنید و سازمان ملل را از دست آمریکا نجات دهید. تا آن‌ها اقدامی داشته باشند اقدام عاجل ما نمازگزاران شعاری است که علیه آمریکا می‌دهیم.

وی در ادامه اذعان داشت: از طرف دیگر رژیم صهیونیستی هم خودش قبول کرده، در ورطه‌ای افتاده که او را نابود می‌کند. ژنرال اسحاق بریک کارشناس امور راهبردی این رژیم اعلام کرد که تل‌آویو از تحقق پیروزی واقعی در جنگ کنونی در غزه عاجز است. بعد می‌گوید در صورت ادامه کار در رفح، بحران به‌تدریج گسترده و به جهنمی در عرصه‌های اقتصادی و امنیتی، اجتماعی و روابط بین‌الملل تبدیل خواهد شد.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه مهم‌ترین سؤالی که امروز از رژیم صهیونیستی باید پرسید این است که چرا پس نتوانستید حماس را از بین ببرید بااینکه ۳۰ هزار نفر از مردم بی‌گناه را کشتید؟ و چرا نتوانستید یک نفر از اسرای خود را آزاد کنید، گفت: نکته دیگر اینکه کشورهای غربی و اروپائی اقدام به تحریم مواردی کرده‌اند؛ مثلاً مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار تحریم محموله‌های تسلیحاتی به اسرائیل به سبب آمار بالای غیرنظامیان کشته‌شده در غزه شده است. هلند ارسال لوازم و قطعات اف ۳۵ را متوقف کرده؛ و بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی پروازهای خود را به اسرائیل لغو کرده‌اند؛ اما کشورهای اسلامی و عربی هنوز قطع رابطه نکرده‌اند و راه‌حل همان است که آقا دیروز برای بار چندم تکرار کردند که: «چرا سران کشورهای اسلامی علناً مخالفت خودشان، قطع رابطه‌ی خودشان، قطع کمک‌ها و پشتیبانی‌های خودشان از کافرِ مُقاتلِ خبیثِ صهیونیست را اعلام نمی‌کنند»؟ و کمک ما نفرین ما بر اسرائیل است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه روز ولادت حضرت ولی‌عصر ارواحنافداه روز تجلیل از سربازان گمنام آن حضرت هم هست که از صمیم قلب جهاد بزرگی را که در گمنامی انجام می‌دهند ارج می‌نهیم و به آنان تبریک می‌گوییم و عرض خدا قوت داریم، گفت: یکی از اضلاع مهم امنیت در کشور، هوشمندی و اشراف و اقدامات به‌موقع دستگاه اطلاعاتی، تحت اشراف شورای راهبردی اطلاعات کشور خصوصاً وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه است. هم کمیت و هم کیفیتِ اقدامات صورت گرفته این مجاهدان گمنام قابل‌تقدیر است.

وی بابیان اینکه می‌دانید تنوع تلاش عزیزان گسترده است و محدود به چند مورد نیست؛ از شناسایی و دستگیری جاسوس داخلی و خارجی بگیرید تا رصد فضاهای مجازی و حقیقی و خنثی کردن حملات سایبری دشمنان اسلام و نظام و حتی کسانی که امنیت اخلاقی جامعه را سازمان‌یافته به هم می‌ریزند مورد رصد هستند، گفت: فرقه‌ها و ادیان جعلی و مدعیان دروغین و گروه‌های برانداز و امثال این‌ها در تور اطلاعاتی سربازان گمنام قرار دارند.

اطلاعات مردم پایه است

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه قسمتی از فعالیت‌ها و ضرباتِ به دشمن را در خارج کشور انجام می‌دهند، گفت: به هر جهت قسمت مهمی از فعالیت عزیزان به خاطر این است که اطلاعات مردم پایه است و همکاری و تعامل مردم با دستگاه اطلاعاتی باعث شده درصد امنیت ازاین‌جهت بالا باشد. چون مردم نقش مهم خودشان در حاکمیت را کاملاً حس می‌کنند درنتیجه تعامل و همکاری وثیقی برای برقراری امنیت بیشتر با دستگاه‌های مربوطه دارند.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش پایانی بیانات خود بابیان اینکه جمعه آینده ان‌شاءالله همه در همان ساعات اولیه اقدام به رأی دادن کنید که این کار خیر است و سرعت در کار خیر مطلوب است، گفت: تا آن روز همه چهره به چهره تواصی داشته باشید. هر کس از دیگری بپرسد شما برای اینکه انتخابات پرشور باشد چه کرده‌ای، بعد دیگران را تشویق به دعوت به شرکت کنید تا به فضل پروردگار گام دیگری محکم به سمت ایران قوی برداریم و اقتدار خود را در جامعه بین‌المللی محکم‌تر و دشمنان را از خود دورتر کنیم.

خانوادگی برای رأی دادن بروید / کاندیداهای محترم به مر قانون انتخابات در تبلیغات عمل کنید و الگوی اخلاق باشید

وی بابیان اینکه امروز یکی از مصادیق امربه‌معروف، تشویق بلکه امر به شرکت در انتخابات و رأی دادن به اصلح و نهی از عدم شرکت است، گفت: خانوادگی بروید برای رأی دادن، پرچم به دست بروید. چشم دشمن را با وحدت و انسجام ملی کور کنید. ملاک‌ها و معیارهای نماینده خوب مکرر بیان‌شده و کامل آن را حضرت آقا بیان کرده‌اند که مراجعه دارید. البرز در این دوره در ثبت‌نام داوطلبان اول بود؛ ان‌شاءالله در مشارکت هم اول باشد. کاندیداهای محترم به مر قانون انتخابات در تبلیغات عمل کنید و الگوی اخلاق باشید.

اگر دین ندارید آزاده باشید / اگر کسی گفت من او را تائید میکنم به او قطعاً رأی ندهید

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در خاتمه اظهار داشت: من دیروز با عزیزان کاندیداها جلسه‌ای که داشتیم نکاتی را عرض کردم. نکته دیگر که تکرار است این است که می‌گویند و شایع می‌کنند، فلان کس که تائید نشده و یا فلانی که رد صلاحیت شده و یا فلانی که نگذاشتند انتقالی برای استان بگیرد و یا انتخاب رئیس فلان گروه و ائتلاف، همه کار امام‌جمعه است. بابا اگر دین ندارید آزاده باشید. چه جوری باید بگویم که این امور به من مربوط نیست و دخالتی ندارم. همین‌جا بنده قسم جلاله خوردم. حتی ملاک دادم اگر کسی گفت من او را تائید می‌کنم به او قطعاً رأی ندهید. در خبرگان هم مسئله همین است که عرض کردم.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.