آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج:

امیرالمؤمنین کسانی که ناراضی بودند را از حقوقشان محروم نمی‌کرد / مبارزه با اشکال مختلف فساد باید رویکرد اصلی مسئولین کشور باشد / این دستور و روش امیرالمؤمنین است / انتقام از آمران و عاملان جنایات ددمنشانه شروع‌شده و هیچ نقطه امنی در منطقه برای آنان وجود ندارد / داعش و صهیونیست برای ما یکسان است / ایران قطعاً تمایلی به افزایش تنش در منطقه ندارد / پاکستان به نیروهای مسلح ما حمله نکرده؛ به تروریست‌ها در خاک ما حمله کرده است / ایران و پاکستان خواستار این هستند که تروریست‌ها از این منطقه پاک‌سازی شوند

کارشناس روابط عمومی ۲۹ دی ۱۴۰۲ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم دی‌ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم دی‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه ۱۳ رجب، ۲۳ سال قبل از هجرت، در خانه خدا مردی متولد شد که رسول خدا فرمود شناخت این مرد غیر از خدا و من میسور کسی نیست، بیان داشت: ولادت قائد الغر المحجلین، یعسوب الدین، امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام را و روز پدر را پیشاپیش به همه پدرانی که هستند و یا در آینده پدر خواهند شد تبریک می‌گویم و برای همه پدرانی که آسمانی شدند از خدای تعالی طلب رحمت و مغفرت داریم.

فضائل و مناقب امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام

وی در ادامه بابیان اینکه رسول خدا راجع به این مرد بزرگ عالم خلقت بیاناتی دارند، اظهار داشت: در کتاب کفایت الاثر از قول رسول خدا فرمود: «ای علی چنانچه فردی آن‌گونه نماز بگذارد و روزه بگیرد که به‌سان مشک کهنه چروکیده و نحیف گردد، بااین‌حال نماز و روزه‌اش سودی نمی‌بخشد مگر به‌واسطه دوست داشتن تو» یا در کتاب المعجم الکبیر تألیف سلیمان بن احمد طبرانی که در سال ۳۶۰ قمری از دنیا رفته از قول پیغمبر اکرم نقل می‌کند که حضرت فرمودند: «علی جان هر کس تو را دوست بدارد آرامش و ایمان، او را فرامی‌گیرد و هر کس با تو دشمنی ورزد خداوند او را به مرگ جاهلی می‌میراند و از او مواخذه خواهد شد؛ هرچند به آیین اسلام عمل کرده باشد؛ یعنی نماز و روزه داشته اما چون تو را دوست ندارد به مرگ جاهلی مرده» و در کتاب مناقب خوارزمی به فضائل و مناقب علی بن ابیطالب پرداخته و از قول رسول خدا نقل می‌کند که: «هر کس علی را دوست بدارد خداوند نماز و روزه و شب‌زنده‌داری او را می‌پذیرد و دعایش را مستجاب می‌گرداند».

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه ابوبکر خطیب بغدادی در سال ۴۶۳ قمری از دنیا رفته و کتاب معروفی به نام تاریخ بغداد دارد، گفت: وی در آنجا از قول رسول خدا می‌نویسد حضرت فرمود: «دوست داشتن علی بن ابیطالب گناهان را از بین می‌برد همان‌گونه که آتش هیزم را؛ و فرمود همین فضیلت برای تو بس که دوستدار تو در لحظه مرگش افسوس و وحشت در قبرش و در روز رستاخیز نخواهد داشت».

هیچ انسانی از دایره محبت و ملاطفت حاکمیتی امیرالمؤمنین علیه‌السلام بیرون نیست

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه اگر یک نگاه اجمالی به زندگی امیرالمؤمنین کنیم، می‌بینیم یکی از چیزهایی که در زندگی حضرت خیلی مهم و مورد تأکید بوده «مردم و رسیدگی به حال مردم است»، عنوان کرد: ایشان دائم از مردم به‌خصوص مستضعفان مطلب فرموده و در زمان شهادتش وقتی وصیت می‌کند تأکید به رسیدگی به افراد محروم جامعه «اللهَ اللهَ فِی الطَّبَقَهِ السُّفْلَی» دارد و به کارگزارانش تأکید می‌کند که با مردم ارتباط مستقیم و مستمر داشته باشید؛ «فَلاَ تُطَوِّلَنَّ احْتِجَابَکَ عَنْ رَعِیَّتِکَ» و به مالک می‌گوید طول نکشد که در بین مردم نبودنت؛ این وسعت نگاه امیرالمؤمنین به مردم را وقتی بررسی می‌کنیم به‌قدری است که هیچ انسانی از دایره محبت و ملاطفت حاکمیتی امیرالمؤمنین بیرون نیست.

بالاترین تعریف اومانیست‌ها از انسان با آنچه امیرالمؤمنین بیان فرموده هیچ است

وی با تأکید بر اینکه مسلمان وقتی حکومت در اختیارش قرار گرفت، نسبت به مهربانی و محبت به برادر دینی‌اش با غیر او نباید فرقی داشته باشد؛ یعنی یک وجه تمایزدهنده بین حکومت علوی با دیگر حاکمیت‌ها در تعریف حکومت‌ها از مردم و رفتارشان با مردم است، افزود: ریشه این توجه به مردم را باید از منظر الهی به انسان و مردم نگاه کرد و آن دیدگاهی که الهی نیست، آن نگاهی که طرفدارانی دارد و برای بشر حقوقی را قائل شده، نگاه و تعریف اومانیستی و انسان‌مداری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه در جامعه بین‌الملل نگاه اومانیستی تعاریفی دارد، خاطرنشان ساخت: بالاترین درجه تعریف اومانیست‌ها از انسان با آنچه حضرت درباره انسان بیان فرموده هیچ است؛ اوج نگاه آن‌ها در مقابل اولین نگاه امیرالمؤمنین می‌شود هیچ.

امیرالمؤمنین کسانی که ناراضی بودند را از حقوقشان محروم نمی‌کرد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: حضرت به استاندار و کارگزارش دستور می‌دهد که در قلبت دوست داشتن و محبت نسبت به مردم و ملاطفت و مدارای با مردم را اصل قرار بده. خود امام با راضی و ناراضی یکسان برخورد می‌کرد. کسانی که ناراضی بودند را از حقوقشان محروم نمی‌کرد. نه اینکه مجازاتشان نمی‌کرد. مجازات سر جای خودش هست؛ هر کس خطا کرد باید مجازات شود اما یک سری حقوقی دارند که آن حقوق سر جای خودش هست.

در کجای دنیا ما چنین رهبری و مدیر اجتماعی را داریم!

وی ادامه داد: رابطه بین حکومت و مردم از منظر امیرالمؤمنین را بازخوانی کنید و بعد بیایید در بیانات و نوع رفتار امامین انقلاب ببینید. در این افرادی که تربیت‌شده مکتب علوی هستند. فرزند شهید به حضرت آقا می‌گوید من از شما ناراحت هستم، شما سر قبر همه شهدا رفته‌اید، سر قبر شهید آرمان علی وردی رفتید؛ اما سر قبر بابای من نیامده‌اید. آقا چند روز پیش رفتند سر قبر این شهید؛ و عکس را برای این بچه فرستادند. در کجای دنیا ما چنین رهبری و مدیر اجتماعی را داریم!

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز افزود: این تأکید را رهبر معظم انقلاب به همه کارگزاران در رده‌های مختلف دارند؛ در جلسات مختلف و در همین جلسه اخیری که با ائمه جمعه سراسر کشور داشتند ملاحظه فرمودید قطعاً. تأکید کردند بر مردم‌داری، حرف زدن با مردم، راهنمایی مردم، انواع موعظه با مردم، قدردانی از مردم و امثال این‌ها. مخاطب ائمه جمعه بودند؛ اما همه مسئولین و همه‌کسانی که با مردم سروکار دارند مخاطب این قصه هستند.

امیرالمؤمنین اجازه دست‌درازی به حقوق مردم به‌خصوص به نزدیکانشان را نمی‌دادند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه امیرالمؤمنین درباره مردم تأکیدات عجیبی دارد، گفت: اجازه دست‌درازی به حقوق مردم به‌خصوص به نزدیکانشان را نمی‌دادند. به مالک دستور می‌دهد که به هیچ‌یک از خویشان و اطرافیانت زمینی را با شرایط ویژه واگذار نکن. به‌خصوص امیرالمؤمنین روی زمین دست می‌گذارد. خیلی نکته است.

وی در ادامه ابراز داشت: بعد ما می‌شنویم که بعضی وقت‌ها این خلاف را بعضی‌ها مرتکب شدند؛ بعد با انواع حیل دست‌وپا می‌زنند که رفع‌ورجوع شود و پس ندهند مال مردم را و برنگردانند. حالا یک‌وقت کسی خریده و کارهایش را انجام داده با او کاری نداریم. آنکه تخلفی تصرف کرده، بیت‌المال را تصرف کرده است؛ آقای مسئول و ای کسانی که اموال عمومی را در اختیاردارید، این حرف‌ها برای شماست. فرمود: «مبادا ازآنچه متعلق به همه مردم است استفاده شخصی کنی و برای خود سهمی بیش از دیگران قائل شوی!»

امیرالمؤمنین به فقر مردم بیش از مسائل دیگر اهمیت می‌داد

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه امیرالمؤمنین به فقر مردم بیش از مسائل دیگر اهمیت می‌داد، گفت: شاید این مطلب را قبلاً هم اشاره‌کرده باشم؛ ایشان در دوران خلافت خودش که کمتر از ۵ سال بود به‌صراحت خود ایشان اعلام کرد در زمان من در کوفه به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر جهان اسلام، وضعیت را طوری قراردادم که همه مردم از حداقل‌های زندگی یعنی سرپناه، گندم برای تغذیه و آب سالم برخوردار باشند این در حالی است که ایشان در طول همین ۴ سال و خورده‌ای، با سه جنگ نابرابر و تحمیلی و خانمان‌سوز مواجه بود؛ اما آن‌طرف مسئله را نگذاشت تکانی بخورد.

مبارزه با اشکال مختلف فساد باید رویکرد اصلی مسئولین کشور باشد / این دستور و روش امیرالمؤمنین است

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه امیرالمؤمنین به ما درس می‌دهد که مبارزه با اشکال مختلف فساد باید رویکرد اصلی مسئولین کشور باشد، گفت: این دستور امیرالمؤمنین و روش امیرالمؤمنین است که به حمدالله این مسیر در حال طی شدن است. عزیزانی که الآن مسئول اداره کشور هستند، رئیس‌جمهور و دستگاه قضایی به دنبال این هستند که فساد را ریشه‌کن کنند. البته به تعبیر حضرت آقا این اژدها هفت‌سر است؛ رخنه می‌کند. بعضی جاها یک سر را که می‌زنی چند سر دیگر از آن درمی‌آید.

زندگی امام جواد کوتاه اما پربرکت از جمیع جهات بود

وی در بخش دیگری بابیان اینکه دهم رجب مصادف با دوم بهمن، سالگشت ولادت امام جواد علیه‌السلام است که در سال ۱۹۵ قمری متولد شد، گفت: زندگی امام جواد کوتاه بود اما وجود حضرت پربرکت از جمیع جهات بود. حضرت با جریانات مختلفی مواجه بود و در میدان‌های مختلفی مبارزه می‌کرد. دوران امامتش خیلی سخت بود. شاید اینکه امام رضا علیه‌السلام فرزندشان را به حضرت موسی علیه‌السلام تشبیه کردند از همین جهت سختی‌ها باشد؛ چون حضرت موسی سلام‌الله‌علیه با زر و زور و تزویر در حال مبارزه بود؛ یعنی هم با زراندوزی قارون مواجه بود، هم با زورگویی فرعون و هامان درگیر بود و هم با تزویرهای بلعم باعورا و سامری مواجه بود.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه بابیان اینکه درست همین حالات برای امام جواد علیه‌السلام در دوران امامت ۱۷ ساله‌شان مطرح است، گفت: با دو طاغوت از بنی‌عباس، مأمون و معتصم هم‌زمان بود. مأمون معروف بود به معاویه بنی‌عباس؛ آن‌قدر که این شخص پلید بود. یک شخصیت باسواد و عالم بود درعین‌حال دشمن و سیاس و منافق درجه‌یک. کید خودش را همیشه پنهان می‌کرد و این افرادی که کید را پنهان می‌کنند ضربات سنگین‌تری می‌زنند. تا فرصت پیدا می‌کرد یک فتنه دینی درست می‌کرد. بحث مخلوق بودن قرآن که آیا قدیم است، جدید است که یک بحث کلامی دارد را مأمون درست کرد.

مقاومت، مهم‌ترین درس جوادالائمه علیه‌السلام برای امروز ماست

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه از طرف دیگر امام با عقاید منحرف فراوان سروکار داشت، گفت: جامعه را چندقطبی کرده بودند. از آن‌طرف با عالمان منحرفی مثل یحیی بن اکثم و شبیه این مواجه بود که همه این‌ها را در طول این مدت مدیریت کرد اما مهم‌ترین درسی که حضرت جوادالائمه علیه‌السلام برای امروز ما داشته مقاومت است که با شرایط سخت تحریم و تشدید مراقبت و خفقان از مبارزه علیه طاغوت و ظلم و ظالم از پا ننشست و شیعیان را در همین مبارزه رهبری کرد.

وی در ادامه به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در این رابطه پرداخت و گفت: حضرت آقا یک تعبیری دارند قشنگ است: «امام جواد علیه‌السلام مظهر مبارزه‌ی با باطل بود، او کوشش گر برای حکومت الله بود. او نمودار و نشانه‌ی مقاومت است. انسان بزرگی که تمام دوران کوتاه زندگی‌اش باقدرت مُزَور و ریاکار خلیفه‌ی عباسی -مأمون- مقابله و معارضه کرد و هرگز قدمی عقب‌نشینی نکرد و تمام شرایط دشوار را تحمل ‌کرد و با همه‌ی شیوه‌های مبارزه‌ی ممکن، مبارزه کرد».

عبادت اعتکاف بخشی از تربیت معنوی و تعالی روح را به عهده دارد

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه ماه رجب است و به‌سرعت هم گذشت، گفت: اواخر هفته آغاز ایام البیض، روزهای پر خیروبرکت اعتکاف است. عمل معنوی پرخاصیت در این دنیای پرهیاهو که انسان‌ها در مسائل مادی خودشان غرق هستند و در طول روز دچار آسیب‌های معنوی می‌شوند که اگر تدارک نکنند هلاکت آخرتی آن‌ها قطعی است؛ خدای تعالی و دین جامع فرصتی فراهم کرده که شخص بتواند خودش را هم ازنظر فردی و هم اجتماعی ترمیم کند تا نصاب انسانی و الهی خودش را به‌واسطه زندگی دنیایی که دچار اضطراب و التهاب و افسردگی می‌شود از دست ندهد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه عبادت اعتکاف بخشی از تربیت معنوی و تعالی روح را به عهده دارد، گفت: اعتکاف به ما یاد می‌دهد تا تمرین کنیم و در جامعه همراه دیگران باشیم اما از خدا غافل نباشیم و درعین‌حال یاد خدا باشیم؛ در اعتکاف؛ معتکف سه روز از مشغولیت‌هایی که در طول سال داشت فاصله می‌گیرد. به درون خودش سرکشی می‌کند. بعد خانه‌تکانی می‌کند. هم روزه دارد که بعد حیوانی او را کم می‌کند، کمک به بعد معنوی می‌کند و عکوف در مسجد دارد که خانه خداست و بهترین مکان برای رشد انسان است. هم شب‌زنده‌داری و تهجد سخن گفتن با خدا و مناجات دارد که رساننده انسان به مقصد و آرامش‌بخش است.

وی افزود: این عبادت البته زمان خاصی ندارد. دهه آخر رمضان سفارش شده؛ ولی از قدیم‌الایام علما و تعدادی از مؤمنین ایام البیض ماه رجب را مقید به اعتکاف بودند. در این سال‌ها هم رونق بیشتری گرفته. آثار تربیتی و اخلاقی اجتماعی فراوانی دارد که باید قدر دانست. هر کس توان دارد انجام بدهد. اگر هم توان ندارید لااقل کمک کنید به آنجاهایی که دارد این مراسم برگزار می‌شود. این هم خودش عمل خیری است.

اعتکاف اردو نیست و یک کار معنوی است

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه اعتکاف اردو نیست و یک کار معنوی است، گفت: برنامه ویژه نباید برایش زیاد دیده شود. دوستان به من ایراد می‌گرفتند که شما چرا این‌طور می‌گویید بالاخره یک تعدادی جمع می‌شود خوب است برایشان برنامه داشت. غیر از برنامه‌های اذان گاهی. باید آزاد باشند. من این را می‌گفتم و اخیراً هم که داشتم نگاه می‌کردم دیدم حضرت آقا در سال ۸۷ مطلبی را فرمودند: «من همین‌جا به مسئولین مربوط – در این امور اعتکاف‌ها – یک سفارشی بکنم. این برنامه‌های جنبی مراکز اعتکاف، جوری نباشد که با خلوت هرکدام از معتکفین منافات پیدا کند. این اعتکافی که جوان‌ها انجام می‌دهند، درواقع دارند با خدا خلوت می‌کنند. اعتکاف بیشتر یک کار فردی است؛ ایجاد یک ارتباط باخداست. جوری نشود که برنامه‌های جمعی این مراکز اعتکاف، حال خلوت و حال ارتباط فردی و قلبی با خدا را در افراد ضعیف بکند یا بگیرد. مجال بدهند؛ وقت بگذارند؛ بگذارند این جوان‌ها قرآن بخوانند، نهج‌البلاغه بخوانند، صحیفه‌ی سجادیه بخوانند».

هرروز که می‌گذرد رژیم صهیونیستی شکست‌خورده‌تر می‌شود

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه ۲۹ دی به خاطر مقاومتی که فلسطینی‌ها در مبارزه با رژیم صهیونیستی داشتند به نام روز غزه نامیده شد، گفت: ۱۰۵ روز از مقاومت بی‌نظیر مردم غزه با تعداد بسیار بالایی از شهدا و زخمی‌ها می‌گذرد؛ و البته هرروز عزیزتر شدند و دشمنانشان ذلیل‌تر شدند و ما بیانات حضرت آقا در جلسات اخیر را می‌بینیم که ایشان فرمودند غزه قهرمان است. دنیا را تحت تأثیر مبارزه خودش قرار داده و هرروز که می‌گذرد رژیم صهیونیستی شکست‌خورده‌تر می‌شود.

وی بابیان اینکه صهیونیست‌ها که می‌خواستند حماس را نابود کنند، تونل‌ها را از بین ببرند، اسرای خودشان را آزاد کنند در چاهی که برای خودشان کندند مدفون شدند، گفت: جبهه مقاومت با تقسیم‌ کاری که کرده هرروز راه نفس کشیدن کودک کشان را تنگ‌تر و محدودتر کرده‌. حامیانشان هم فقط رجز می‌خوانند و کاری برای آن‌ها نمی‌توانند بکنند. صبح پیروزی با نابودی کامل رژیم صهیونیستی نزدیک است.

ایران قطعاً تمایلی به افزایش تنش در منطقه ندارد

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه بابیان اینکه دراین‌بین فرزندان غیور مؤمن و مجاهد در نیروی هوایی سپاه پاسداران به نمایندگی از مردم ایران با ۲۴ فروند موشک بالستیک با انهدام کامل مقر تروریست‌ها برای دشمنان اسلام و انقلاب اعم از موساد و داعش جهنمی درست کردند که تصورش را هم نمی‌کردند، اظهار داشت: اخبار این اقدام غیرتمندانه را حتماً شنیدید و دنبال کردید و دستاوردهایش به گوشتان خورده. من تکرار نمی‌کنم. ایران قطعاً تمایلی به افزایش تنش در منطقه ندارد؛ اما لازم است از منافع مشروع خودش باقدرت دفاع کند.

انتقام از آمران و عاملان جنایات ددمنشانه شروع‌شده و هیچ نقطه امنی در منطقه برای آنان وجود ندارد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حرکت فرزندان شما دارای پیام‌های روشنی به مستکبران عالم و مستضعفان بود، گفت: باید بدانند انتقام از آمران و عاملان جنایات ددمنشانه شروع‌شده و هیچ نقطه امنی در منطقه برای آنان وجود ندارد و تا نابودی آخرین نفرشان ادامه خواهد داشت.

جریان تروریستی و از بین بردن امنیت منافع کشور جزو خط قرمزها است

وی بابیان اینکه این اقدام نشانه هماهنگی میدان و دیپلماسی است، گفت: اقدام دیگری هم که در شرق کشور صورت گرفت، او هم پیام‌هایی داشت؛ یعنی ولو با کشورهای همسایه رابطه دوستی و برادری داریم اما جریان تروریستی و از بین بردن امنیت منافع کشور جزو خط قرمزها است.

پاکستان به نیروهای مسلح ما حمله نکرده؛ به تروریست‌ها در خاک ما حمله کرده است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه افزود: قطعاً هر دو کشور دوست هستند و نمی‌خواهند که دشمن در این میان میدانداری کند و تروریست‌ها در این منطقه حضورداشته باشند. توجه دارید که پاکستان به نیروهای مسلح ما حمله نکرده؛ به تروریست‌ها در خاک ما حمله کرده. شیطنت را شروع کردند و بعضی حرف‌ها را می‌زنند. اوضاع مرزی هر دو کشور کاملاً تحت کنترل است. هر دو کشور مسئولینش به حاکمیت خودشان اذعان کردند و قبول دارند این را. شیطنت نکنند.

ایران و پاکستان خواستار این هستند که تروریست‌ها از این منطقه پاک‌سازی شوند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه هردو کشور خواستار این هستند که تروریست‌ها از این منطقه پاک‌سازی شوند، گفت: معلوم است که آمریکا و انگلیس و اذناب آن‌ها دوست دارند که تنش به وجود بیاید و اختلافی و درگیری صورت بگیرد. این‌طرف را هم ناامن کنند. قطعاً مسئولین هر دو کشور مشغول کار دیپلماسی خودشان هستند. به حرف‌ها و فضاهایی که ساخته می‌شود کاری نداشته باشید.

داعش و صهیونیست برای ما یکسان است

وی گفت: در این اقدام اول که سپاه انجام داد دو منطقه هم‌زمان مورد عملیات قرار گرفت که نشان داد داعش و صهیونیست برای ما یکسان است و فرقی ندارند؛ و هم نشان داد که توانمندی در مدیریت میدان نبرد را داریم؛ مهم‌تر اینکه مقر داعش را در ادلب سوریه با موشکی با برد ۱۲۰۰ کیلومتر از جنوب خوزستان که دورترین منطقه است زدند. بااینکه می‌توانستند از جای دیگر هم مثلاً از آذربایجان غربی بزنند. می‌خواستند چه چیزی را اعلام کنند؟ می‌خواستند اعلام کنند که برای حفظ منافع ملت اولاً باکسی تعارف ندارند. ثانیاً اسرائیل بداند که فاصله تو تا ایران همین مقدار است؛ یعنی در برد موشکی ما قرار داری و اگر ما اراده کنیم انتقام بگیریم از اسرائیل جز ویرانه‌ای بر جا نخواهد ماند. کاری که فرزندان ملت انجام دادند یک قلق‌گیری بود برای گوشمالی‌های آینده. البته انتقام سخت مقوله دیگری است که در جای خودش باید بحث شود.

اهداف اسلامی وقتی محقق می‌شود که مردم پای‌کار باشند

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه آخرین مطلب راجع به انتخابات است، گفت: با توجه به مطالبی که راجع به مردمی بودن نظام عرض کردیم از امیرالمؤمنین و رهبر معظم انقلاب. حضرت امام فرمودند انتخاب با ملت است؛ یعنی نظر مردم است که تعیین‌کننده است. یکی از اصول اسلامی این است که ببینیم مردم چه خواستی دارند. اهداف اسلامی وقتی محقق می‌شود که مردم پای‌کار باشند. در عرصه‌های مختلف حضورداشته باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی افزود: در بحث مهمی مثل انتخابات حضور مردم آثار فراوانی دارد که به هرکدام باید جدی توجه کرد. این حضور یعنی تکریم شهدا؛ یعنی پایبندی به اصول اسلامی و انقلابی مثل اصل ولایت مطلقه فقیه؛ یعنی حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت نظام؛ یعنی قدم برداشتن در مسیر استقلال و آزادی؛ یعنی حفظ آرمان‌ها و دستاوردها و ارزش‌های نظام؛ یعنی مخالفت با دیکتاتوری و سکولاریسم و امثال این‌ها؛ یعنی آزادی بیان؛ یعنی ناامید کردن دشمنان؛ و امیدوار کردن دوستان خود؛ یعنی ایجاد نشاط اجتماعی و نزدیک شدن به ایران قوی؛ یعنی تقویت وحدت اجتماعی؛ یعنی تقویت قانون مداری؛ یعنی تقویت نظام و تضعیف دشمن؛ یعنی نقش خود را در مدیریت کلان کشور نادیده نگرفتن؛ یعنی با حضور و مشارکت بالای خود نشان می‌دهیم به فضل خدای تعالی در این انتخاباتی که واقع می‌شود در ایران، انتخابات، رقابتی و سالم و امن برگزار خواهد شد ان‌شاءالله.

ابلاغ سلام گرم رهبر معظم انقلاب به مردم استان البرز

وی در خاتمه گفت: در جلسه‌ای که خدمت حضرت آقا بودیم ایشان تأکید کردند به همه ائمه جمعه که سلام من را به همه مخاطبینتان برسانید. بنده هم اینجا امانت‌داری می‌کنم و سلام ایشان را به همه شما اعزه از این جایگاه سخن ابلاغ می‌کنم. ایشان قبل از اینکه صحبتشان را شروع کنند گفتند: «من تا یادم نرفته این را عرض کنم که سلام من را به همه ابلاغ کنید». بنده هم سلام را ابلاغ کردم. برای سلامتی حضرتش صلوات بفرستید.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.