آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج:

مردم البرز با حضور پرشور در مراسم استقبال رئیس‌جمهور حماسه خلق کردند / حضرت آقا از رئیس‌جمهور رضایت دارند/ مردم فرق بین دولت خسته با دولتی که شب مسکو و صبح کرج است، می‌فهمند / مردم به آینده امیدوارند / دولت پیوست رسانه‌ای ندارد / البرز به‌جای اینکه مقصد گردشگری باشد، مسیر گردشگری است

کارشناس روابط عمومی ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه هفدهم آذرماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه هفدهم آذرماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان البرز، بیان داشت: باید از حضور رئیس محترم جمهور در استان البرز علی رقم خستگی‌هایی که در بازگشت از سفر به مسکو داشتند، تشکر کنم.

مردم البرز با حضور پرشور در مراسم استقبال رئیس‌جمهور حماسه خلق کردند

وی در ادامه بابیان اینکه از آمدن رئیس‌جمهور به استان البرز شکرگزار هستیم، گفت: از مردم بزرگوار، بصیر و زمان‌شناس استان که به استقبال آمدند و حماسه‌ای را خلق و چشم دشمنان را کور کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه رئیس‌جمهور امروز وارد خطه‌ای شدند که ۵۲۵۱ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده، گفت: البرز خطه‌ای است که دانشمندان، علما، فرهیختگان و هنرمندان بزرگی داشته و دارد و استان دلاوران و فرماندهان شجاع جبهه‌های نبرد و رزمندگان جان‌برکف لشکر ۱۰ سیدالشهدا است.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه یادآور شد: استان البرز در دفاع از حرم جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس و در دفاع از حریم اهل‌بیت درنبرد با خناثان داعشی و در عرصه‌ی دفاع از امنیت و در حفظ سلامت مردم، شهیدان گران‌قدری را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم که در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به‌مانند سفر اول که قسمتی از مصوبات محقق شده، منشأ خیر و برکات باشد و قطعاً جلسات متعددی را خود ایشان و وزرای محترم دارند و مشکلات را دنبال می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه به برخی از مشکلات مهم استان در حوزه‌های آب، مسکن و اشتغال اشاره کرد و گفت: متأسفانه بخش زیادی از این مشکلات با توجه به توان و قابلیت‌های استان مغفول مانده است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه اگر ایران با آن گستره وسیع چهارفصل است، خود البرز نیز به‌تنهایی از این قابلیت برخوردار است، گفت: هم‌اکنون فصول مختلف را در نقاط مختلف استان شاهد هستیم.

البرز به‌جای اینکه مقصد گردشگری باشد، مسیر گردشگری است

وی بابیان اینکه البرز به‌جای اینکه مقصد گردشگری باشد، مسیر گردشگری است، گفت: یکی از عوامل درآمدزا و اشتغال‌زا گردشگری است اما اینجا مقصد نیست و همه ازاینجا عبور می‌کنند که این خسارت بزرگی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در بخش دیگری بیان داشت: کمبودهای فرهنگی و اجتماعی با توجه به حجم بالایی از فعالیت‌ها هم که انجام می‌شود اما متأسفانه در بعضی از مناطق معضلات حادی وجود دارد.

باید ارتباط دانشگاه با صنعت و پارک‌های علم و فناوری بیشتر و عمیق‌تر باشد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به وضعیت اشتعال استان اشاره کرد و گفت: البرز، استانی است که از جهتی صنعتی است و نباید معضل بیکاری داشته باشد اما متأسفانه این‌طور نیست و باید ارتباط دانشگاه با صنعت و پارک‌های علم و فناوری بیشتر و عمیق‌تر باشد.

خیلی از معضلاتی که هزینه‌های گزاف برای حل آن‌ها می‌شود در آموزش‌وپرورش حل‌شدنی است

وی در بخش دیگری در تذکری کلان به رئیس‌جمهور، گفت: اگر تمام دارایی دولت را تقسیم‌بر دو کنید و یک قسمت آن را خرج آموزش‌وپرورش و توابع مربوط به آن کنید، قطعاً ضرر نخواهید کرد چراکه خیلی از معضلاتی که هزینه‌های گزاف برای حل آن‌ها می‌شود در آموزش‌وپرورش حل‌شدنی است.

رئیس‌جمهور پرکار و پرتلاش هستند

خطیب نماز جمعه کرج در بخش دیگری با تشکر از رئیس‌جمهور برای حضور در بین مردم، گفت: رئیس‌جمهور محترم پرکار و پرتلاش هستند و از ایشان به سبب اینکه بر ارزش‌های اسلامی، انقلابی و گفتمان امامین انقلاب پایبند هستند، سپاسگزاریم.

حضرت آقا از رئیس‌جمهور رضایت دارند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه رئیس‌جمهور در مسیری قدم برمی‌دارند که منویات رهبر معظم انقلاب و نظام روی زمین نماند، گفت: حضرت آقا از رئیس‌جمهور رضایت دارند چراکه در خدمت صادقانه برای مردم کوتاهی ندارند و این قابل‌تقدیر و تشکر هست.

رئیس‌جمهور در سازمان‌ها و جلسات بین‌المللی عزت‌آفرینی می‌کنند

وی در ادامه افزود: از رئیس‌جمهور محترم ممنون هستیم چراکه ایشان در سازمان‌ها و جلسات بین‌المللی بدون لکنت، باصلابت و بابیان رسا از اسلام، انقلاب و ارزش‌های دینی دفاع و عزت‌آفرینی می‌کنند و درعین‌حال در بین اقشار مختلف مردم و گروه‌های انسانی بدون تکلف حاضر می‌شوند.

مردم کشور در همه عرصه‌ها حاضرند تا دولت مردمی را کمک و یاری کنند

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه به رئیس‌جمهور محترم که در عرصه خدمت به مردم و عیال خدا فعال هستند، خدا قوت عرض می‌کنیم، گفت: مردم کشور ما به‌خصوص البرز نشینان در همه عرصه‌ها حاضرند تا دولت مردمی را در مواردی که ایشان می‌فرمایند کمک و یاری کنند.

مردم فرق بین عملکرد دولت خسته، وابسته و دل‌بسته به غیر و با دولتی که شب مسکو است و روز کرج و فردا جای دیگری است خوب می‌فهمند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه مردم ما به‌خوبی می‌فهمند و می‌دانند که مشکلات پیش پای رئیس‌جمهور و سختی‌هایی که دارد چگونه است، گفت: مردم فرق بین عملکرد دولت خسته، وابسته و دل‌بسته به غیر و با دولتی که شب مسکو است و روز کرج و فردا جای دیگری است خوب می‌فهمند.

سفره مردم کم‌فروغ شده و با زحمت صبوری می‌کنند چون می‌دانند رویکرد دولت‌مردانشان به سمت رشد کشور است

وی با تأکید بر اینکه مردم تحمل سختی می‌کنند، گفت: سفره آن‌ها کم‌فروغ شده و با زحمت صبوری می‌کنند چون می‌دانند رویکرد دولت‌مردانشان به سمت رشد کشور است و می‌فهمند که دولت پروژه جدیدی راه نیانداخته و با قسمت اعظم درآمدی که کسب می‌کند تلاش دارد تا چاله‌های گذشته را پر کند.

مردم به آینده امیدوارند

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه مردم به آینده امیدوارند، گفت: مردم دوست دارند رئیس‌جمهور و همکارانشان امیدواری را با برنامه‌های دقیق و با به کار گرفتن نیروهای توانمند و کارآمد، تقویت کنند.

دولت پیوست رسانه‌ای ندارد

آیت‌الله حسینی همدانی افزود: بااینکه رئیس‌جمهور محترم عزمشان جدی است و جزم هم دارند و خالصانه هم کار می‌کنند اما دولتشان پیوست رسانه‌ای ندارد و ذهن و افکار مردم را در گره‌هایی که به وجود می‌آید گره‌گشایی نمی‌کنند که باید به این مطلب به جدیت بپردازند.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.