در خطبه‌های نماز جمعه کرج مطرح شد:

یک خط فکری جاهل یا فاسد یا خائن وجود دارد که سیاه نمایی می‌کند/ جبهه انقلاب دائماً روشنگری و تبیین کند/ شعار مرگ بر آمریکا رمز اقتدار ماست / این شعار ملت ایران را با سایر ملل دنیا پیوند استراتژیک داده است / کشورهای دیگر از دستگاه دیپلماسی ایران یاد بگیرند و با جدیت وارد عرصه شوند / فرهنگ ارباب‌ورعیتی سال‌هاست از کشور رخت بر بسته است / هرکسی در جمهوری اسلامی مسئولیتی دارد باید خودش را خادم بداند / صداوسیما مواظب باشد بیت‌المال را هدر ندهد

کارشناس روابط عمومی ۱۲ آبان ۱۴۰۲ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه دوازدهم آبان ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه دوازدهم آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه ۱۳ آبان سالگشت تبعید حضرت امام رضوان‌الله‌علیه از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳ و روز دانش‌آموز به مناسبت کشتار دانش آموزان توسط رژیم سفاک شاهنشاهی در سال ۱۳۵۷ و روز ملی استکبارستیزی به مناسبت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ است، گفت: این سه مقطع خاص و سه حادثه مهم تاریخی در حماسه استکبارستیزی ملت با بصیرت ایران از اهمیت ویژه برخوردار است و هرسال با توجه به تحولات مختلف در عرصه سیاسی و امنیتی اهمیتش بیشتر شده است.

یک خط فکری جاهل یا فاسد یا خائن وجود دارد که سیاه نمایی می‌کند/ جبهه انقلاب دائماً روشنگری و تبیین کند

وی در ادامه بابیان اینکه بیش از ۴۰ سال است که رسماً بین ایران و استکبار جهانی و به‌خصوص آمریکای پلید تقابل جدی وجود دارد و این سال‌ها به خاطر نفوذ، قدرت و عمق راهبردی ایران تقابل بیشتر و گسترده‌تری پیداشده و هیمنه آمریکا هم رو به افول و نابودی رفته، گفت: البته چون دشمنی‌های آن‌ها با ترفندهای جدید ادامه دارد و تمام‌شدنی نیست و از طرف دیگر یک خط فکری جاهل یا فاسد یا خائن وجود دارد که سیاه نمایی می‌کند و به‌عنوان نفوذی و عامل پنجم در داخل کشور کار می‌کند و سم می‌پاشد، لازم است که جبهه انقلاب دائماً روشنگری و تبیین کند که اساساً این سه حادثه با تبیین‌گری در تاریخ ماندگار شده است و الا آن را از بین می‌بردند.

جوانان اهل تبیین باشند و فقط احساسات محرک عمل آنان نباشد

امام‌جمعه کرج در ادامه تصریح کرد: همان‌طور که ملاحظه فرمودید چند روز قبل یک نمونه از تبیین و شناساندن چهره منحوس آمریکا را چگونه رهبر معظم انقلاب تبیین کردند و درعین‌حال روش تبیین و تحلیل را هم نمونه دادند که اگر خواستید تحلیل کنید یک راهش این است؛ و البته همیشه این درخواست را هم دارند که جوانان اهل تبیین باشند و فقط احساسات محرک عمل آنان نباشد. کارهایی که انجام می‌دهند پشتش تأمل و تحلیل باشد؛ مثلاً در همین جلسه اخیر ایشان فرمودند: «میدان، میدان غزه و اسرائیل نیست میدان حق و باطل است. میدان، میدان استکبار و ایمان است. یک طرف قدرت ایمان یک طرف قدرت استکبار». این یک تحلیل است.

استکبار یک کلمه قرآنی است

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه تقابل بین حق و باطل از اول خلقت تا امروز هست و تا ظهور حضرت هم ادامه خواهد داشت، گفت: استکبار یک کلمه قرآنی است و بحث مفصلی دارد.

انقلاب اسلامی مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین را احیا کرد

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی زمینه‌ساز بزرگ‌ترین جریان در خنثی‌سازی اهداف استکباری آمریکا شد و سد محکمی را در برابر سلطه‌گری شیطان بزرگ به وجود آورد، گفت: انقلاب اسلامی مسلمین را بیدار و مقاومت را نظریه‌پردازی کرد. مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین را احیا کرد و روی وحدت جهان اسلام کار اساسی و جدی انجام داد که همه این‌ها قابل‌بحث است.

«مرگ بر آمریکا» یک خط‌مشی است نه شعار

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه راجع به مرگ بر آمریکا که ما مقید هستیم هر هفته شعار را تکرار کنید، گفت: حضرت آقا دربیانشان فرمودند «اینکه شما می‌گویید مرگ بر آمریکا این صرفاً یک شعار نیست» ببینید اینجا یک تحلیل پشت آن است «این‌یک خط‌مشی است». ما سعی کردیم در این ۱۰ سال لااقل هر هفته شما تکرار را داشته باشید که یادمان نرود این‌یک خط‌مشی است.

شعار مرگ بر آمریکا رمز اقتدار ماست / این شعار ملت ایران را با سایر ملل دنیا پیوند استراتژیک داده است

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه شعار مرگ بر آمریکا رمز اقتدار ماست، عنوان کرد: اگر این را از ما بگیرند نفوذ بین‌المللی خودمان را ازدست‌داده‌ایم. این شعار ملت ایران را با سایر ملل دنیا پیوند استراتژیک داده است. جبهه بزرگی را در دنیا به وجود آورده که قلب تپنده آن ایران اسلامی و انقلابی است.

نشر و توسعه شعار «مرگ بر آمریکا» برای آمریکا همیشه خسارت‌بار بوده و خسارت‌بار هم هست

وی در ادامه با تأکید بر اینکه نشر و توسعه این شعار برای آمریکا همیشه خسارت‌بار بوده و خسارت‌بار هم هست، گفت: لذا در مقاطع مختلف از ایران خواستند که دست از این شعار بردارد و خواستند که مردم این شعار را ندهند. حتی دیدید بعضی‌ها برای اثبات تحلیل غلط خودشان خواب و خاطره هم از امام برای کنار گذاشتن این شعار نقل کردند. از امامی که همین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند.

اگر آن روز امام از همان دانشجوها حمایت نمی‌کردند عده‌ای دانشجویان را له کرده بودند

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه خاطرنشان ساخت: اگر آن روز امام از همان دانشجوها حمایت نمی‌کردند عده‌ای دانشجویان را له کرده بودند؛ آن‌ها را منکوب می‌کردند. امام وارد عرصه شدند و حمایتشان کردند؛ و دوستان اگر یادشان باشد چقدر آن روزها امام دقیق بودند. یکی دو روز بعدازاین گرفتن آمریکایی‌ها، امام پیام دادند زنانی که از لانه جاسوسی اسیر شدند و سیاهان را به خاطر اینکه آمریکا به زنان و سیاهان ظلم کرده یک‌طرفه آزاد کنید. همین‌هایی که الآن ما را متهم می‌کنند به حرف‌هایی، از اول انقلاب نسبت به بانوان ببینید که رهبر انقلاب و امامین انقلاب چه موضعی داشتند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به بازخوانی بیانات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در این رابطه پرداخت و گفت: وصیت‌نامه امام و آخرین کلام امام این است «محکم بایستید که آمریکا و عوامل آن در کمین شما هستند تا عزت و استقلال شما را که برای آن خون هزاران انسان شریف نثار شده است لگدکوب نمایند» این آخرین کلمات امام است. آن‌وقت چطور می‌گویند که امام با این شعار تناسب نداشت و دوست داشته که مثلاً کنار گذاشته شود؟!

آمریکا در ۱۳ آبان فردا قطعاً از بچه‌های ایرانی سیلی محکمی دریافت خواهد کرد

وی ادامه داد: طرح‌های خبیثانه ریختند، سرمایه‌ها هزینه کردند، نقشه‌هایی برای براندازی و ناامید کردن مردم ریختند آمریکایی‌ها، شیطنت کردند، اما فردا ۱۳ آبان تمام دنیا خواهند دید که آحاد مردم، مردم باایمان، مردم باایمان ایران اسلامی، بر آرمان‌های اولیه‌اش محکم و استوار ایستاده و از انقلابش دفاع خواهد کرد. قطعاً از بچه‌های ایرانی سیلی محکمی دریافت خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه افزود: حرف دانش آموزان و مردم ایران به رهبر معظم انقلاب در جریانات مختلفی که پیش می‌آید و همین شعارها این است که «این بادهای به غیرت درآمده تسلیم امر توست که طوفان نمی‌کند» و الا اگر شما اجازه بدهید خیلی کارها پیش خواهد رفت.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با جریانات روزهای پرداخت و گفت: آقا راجع به جریانات روز هم این را فرمودند که «این بمباران‌ها باید فوراً قطع شود. راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را ببندید. دولت‌های اسلامی با رژیم صهیونیستی همکاری اقتصادی نکنند. بایستی همه دنیای اسلام علیه رژیم صهیونیستی بسیج شوند. بایستی رژیم صهیونیستی محکوم شود. در همه مجامع جهانی با صدای بلند این جنایت را این فاجعه‌آفرینی را بدون تردید و بدون لکنت محکوم کنند».

کشورهای دیگر از دستگاه دیپلماسی ایران یاد بگیرند و با جدیت وارد عرصه شوند

وی بابیان اینکه تنها کشوری که بدون لکنت از فلسطین دارد دفاع می‌کند ملت، دولت و نظام ایران است، اذعان داشت: از دستگاه دیپلماسی کشور ما کشورهای دیگر یاد بگیرند و با جدیت وارد عرصه شوند. البته امروز رهبر حزب‌الله لبنان هم طبق وعده قطعاً بیاناتی بدون لکنت خواهد داشت که ان‌شاءالله تأثیرگذار خواهد بود.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به ۱۳ آبان، اظهار داشت: بعد از هجرت امام به پاریس در چهاردهم مهر سال ۵۷ تقریباً سال تحصیلی شروع‌شده بود که امام پیامی را خطاب به محصلین علوم دینی، طلاب، روحانیون، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدارس، اساتید و معلمان دادند که متن برانگیزاننده‌ای داشت که بر اساس آموزه‌های قرآن به نهضت و قیام علیه طاغوت دعوت کردند.

۱۳ آبان نقطه عطفی برای سرنگونی دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله پهلوی شد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: ۱۳ آبان؛ یعنی تقریباً یک ماه بعد، این اتفاق افتاد که فقط یک تظاهرات موردی نبود. یک سلسله‌ای از تظاهرات بود؛ یعنی بعدازاینکه این پیام از طرف امام آمد شروع شد. از همان اوایل آبان که یادم است روز دوم آبان اولین حرکت شروع شد. بعد ششم، هشتم، دهم، دوازدهم این کار انجام شد. در شهرری یک حرکت خیلی بزرگی اتفاق افتاد که این‌ها پشت سر هم در سطح کشور انجام شد و در تهران هم بود تا روز ۱۳ آبان که آن سال هم اتفاقاً مثل امسال شنبه بود، اجتماع بزرگی در دانشگاه تهران جمع شد. رژیم منفور و ددمنش پهلوی برای اثبات دیکتاتوری خودش دانش آموزان را در دانشگاه که جمع شده بودند محاصره کرد و گاز اشک‌آور می‌انداخت و آن‌ها هم شعار می‌دادند. دانشجوها بودند افراد دیگر هم بودند. آنجا هم مقوا آتش زدند که گاز اشک‌آور تأثیر نگذارد.

وی در ادامه افزود: یک‌مرتبه لوله اسلحه‌ها پایین آمد و بستند به رگبار و خاک و خون راه انداختند. تعداد زیادی از دانش آموزان مجروح شدند تعدادی شهید شدند. مستقیماً به‌طرف بچه‌ها شلیک کردند که ۶ ساعت طول کشید. از دانشگاه بیرون آمد و نزدیک ۳۰ نقطه در تهران را تحت تأثیر خودش قرار داد و نقطه عطفی برای سرنگونی دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله پهلوی شد؛ که خون جوانانی که آن روز ریخته شد منشأ آثار بود.

فرهنگ یک مسئله مهم و حیاتی است

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز با اشاره به ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی، گفت: فرهنگ یک مسئله مهم و حیاتی است که حضرت آقا از آن به‌عنوان هوا نام بردند. نظام سلطه برای اینکه بر کشورها مسلط شود اقدام نظامی را که هزینه‌های گزافی دارد کنار گذاشته است. حتی تحریم‌های اقتصادی را هم زیاد دنبال نمی‌کند؛ برای بعضی از کشورها هست ولی دیگر عمومی نیست؛ بلکه بیشترین تمرکز خودش را روی سبک زندگی و تغییر محیط‌زیست فرهنگی در ملت‌ها قرار داده است. برای اینکه بتواند حرف خودش را عملی کند اول این را القا می‌کند که فرهنگ قابل مدیریت نیست. برای خودش هم البته ادله‌ای را دست‌وپا می‌کند.

مهندسی فرهنگی یکی از ضروریات هر جامعه‌ای است

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه یادآور شد: قطعاً جوامع انسانی اگر بخواهند رشد و تکامل معنوی داشته باشند چاره‌ای ندارند جز اینکه سبک زندگی خودشان را ازنظر فرهنگی مدیریت کنند. ضعفی اگر دارد از بین ببرند و جلوی موانعش را بگیرند. هر چیزی که باعث تخریب و خسارت فرهنگ می‌شود را جلوگیری کنند. هر چیزی که رشد می‌دهد و تربیت می‌کند را فراهم کنند. مهندسی فرهنگی یکی از ضروریات هر جامعه‌ای است.

فرهنگ در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

وی در ادامه به بازخوانی بیانات رهبری در این رابطه پرداخت و گفت: حضرت آقا راجع به این قصه این‌گونه فرمودند: «نمی‌شود ما میدان را رها کنیم تا دیگران هر کاری می‌خواهند بکنند. امروز همان کسانی که ادعای آزادی می‌کنند و دم از لیبرال بودن می‌زنند پیچیده‌ترین و دقیق‌ترین شیوه کنترل را برای فرهنگ کشورهای خودشان بلکه سراسر دنیا اعمال می‌کنند. سعی دارند که فرهنگ خودشان را به کشورهای دیگر منتقل و تزریق کنند». این یعنی لازم است که ما مهندسی فرهنگی داشته باشیم و با برنامه امور فرهنگی پیش رود. حالا یک سؤال؛ یعنی حکومت باید فرهنگ را اداره کند؟ باز در اینجا من توجهی به سخنان حضرت آقا می‌دهم چون جامع است. فرمودند: «در مقوله فرهنگ رفتار حکومت باید دلسوزانه مثل باغبان باشد. باغبان به هنگام نهال می‌کارد، به هنگام آبیاری می‌کند، به هنگام هرس می‌کند، به هنگام سم‌پاشی می‌کند، به هنگام میوه‌چینی می‌کند. باید فضای فرهنگی کشور را باغبانی کرد؛ یعنی مسئولانه و با دقت این مقوله را دنبال کرد». استعاره بسیار زیبایی است که ایشان به کار برده است؛ یعنی لازم است که اول انواع فرهنگ‌ها با تنوعی که دارند را بشناسیم مثل انواع گیاهان،‌ باغ‌ها، میوه‌ها بعد نسبت به کاشت و داشت و برداشت آن‌ها اقدام لازم را انجام دهیم.

امام‌جمعه کرج ابراز داشت: در استان هم دو سالی هست که شورای فرهنگ عمومی استان بر اساس مهندسی فرهنگی کشور برش استانی را ترسیم کرده است. با توجه به بوم منطقه عملیاتی را انجام دادیم که ان‌شاءالله منشأ آثار و برکاتی تا حالا بوده و ادامه خواهد داشت چون کارهای فرهنگی و زیرساختی مسیر خاصی را باید طی کند.

فرهنگ ارباب‌ورعیتی سال‌هاست از کشور رخت بر بسته است / هرکسی در جمهوری اسلامی مسئولیتی دارد باید خودش را خادم بداند

آیت‌الله حسینی همدانی خاطرنشان ساخت: حرف از فرهنگ شد این تذکر را باید بدهم به بعضی از کارگزاران نظام که در این روزها شاید شنیده‌اید. فرهنگ ارباب‌ورعیتی سال‌هاست از کشور رخت بر بسته است. شما خادم ملت هستید؛ یعنی هرکسی در جمهوری اسلامی مسئولیتی دارد باید خودش را خادم بداند. رهبر انقلاب می‌گوید من خادم شما هستم. نوع رفتار شما نباید از بالا به پایین و از روی تبختر و تکبر باشد. تواضع و کرنش در رفتار همه باید ملکه باشد. استاندار، فرماندار، بخشدار، دهدار، امام‌جمعه؛ فرق نمی‌کند هرکسی که جایی مسئولیتی دارد و کاری به دستش است خادم است. باید به خواسته توجه داشته باشد.

صداوسیما مواظب باشد بیت‌المال را هدر ندهد

وی در خاتمه بابیان اینکه تذکر فرهنگی دیگری که دارم به صداوسیما است که مواظب باشید بیت‌المال را هدر ندهید، گفت: حالا که با هر ترفندی اخذ منابع و پول جمع می‌کنید و بالاخره هزینه‌های خودتان را جبران کنید پس آن را هدر ندهید. بله باید به منتقدین و مخالفین هم فرصت استفاده و ابراز عقیده از رسانه ملی داده شود اما در کجای دنیا به معاندین و براندازان فضا داده می‌شود که سخن بگویند؟ این افراد به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند وحدت ملی است؛ و الا در زمان خاص خودش دوقطبی و چندقطبی با شعارهایشان علیه محور مقاومت درست نمی‌کردند. این‌ها به‌اندازه کافی در رسانه‌های زرد خودشان خزعبلات و مزخرفات می‌گویند؛ دیگر شما به آن‌ها میدان ندهید که از بیت‌المال این حرف‌ها را بزنند. مواظب رسانه باشید.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.