آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج:

استکبار تلاش می‌کند به مردم القاء کند که نظام اسلامی به بن‌بست رسیده است / هیچ بن‌بستی برای جمهوری اسلامی وجود ندارد / مجلسیان شفاف‌سازی را از مدرس یاد بگیرند

کارشناس روابط عمومی ۰۴ آذر ۱۴۰۱ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه چهارم آذرماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه چهارم آذرماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه سلیله الزهراء، امینه ‏الله، قره عین مرتضى، عقیله بنى‏هاشم، محبوبه المصطفى، زاهده، عابده، حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها در روز پنجم جمادى‏الاول سال پنجم یا ششم قمرى متولد شد، بیان داشت: در یک نگاه اجمالی به زندگی حضرت می‌بینیم که تمام عمر خودش را در کنار وظائف مادری و همسری و تربیت انسان‌ها، صرف همراهی و مراقبت و رسیدگی به بهترین انسان‌های روی زمین کرد.

حضرت زینب سلاماللهعلیها هم از افراد و هم از دین خدا پرستاری کرد

وی در ادامه بابیان اینکه حضرت زینب سلام‌الله‌علیها در حقیقت هم از افراد پرستاری کرد و هم از دین خدا و شد الگوی پرستاران و روز ولادت این بانوی بزرگوار را روز پرستار نامیدند تا از مقام شامخ پرستاران هم تشکر و تکریم به عمل آید، گفت: پرستارانی که به تعبیر حضرت امام: «این شغل پرستارى از شغل‌های بسیار شریفى است که اگر چنانچه، انسان با وظایف انسانى و شرعى خودش عمل بکند، این یک عبادتى است که در تراز عبادت‌های درجه اول است».

حضرت زینب علیه‌السلام یک الگوى تربیتى موفق در کنترل حوادث تکان‌دهنده و مدیریت کننده مشکلات پیش‌آمده بعد از داغهای سنگین است

امام‌جمعه کرج در ادامه با تأکید بر اینکه ما حضرت زینب علیه‌السلام را یک الگوى تربیتى موفق در امر سلامت و بهداشت روان و کنترل حوادث تکان‌دهنده و مدیریت کننده مشکلات پیش‌آمده بعد از داغ‌های سنگین می‌دانیم، اظهار داشت: اگر انسان شناخت درستی از خود و توانائی‌هایش نداشته باشد و رابطه بین خود و عالم هستی را تعریف نکرده باشد و نسبت به آینده دیدگاه روشنی نداشته باشد نمی‌تواند حوادث سنگین و مصائب ناگوار را ازنظر روحی مدیریت کند؛ اما زینب کبری در این بخش نمونه‌ای بی‌نظیر است؛ دیده‌اید گاهی یک داغ سنگین چنان افراد را از پا درمی‌آورد که آینده را مبهم و تاریک می‌بینند و نسبت به آینده امیدواری خود را از دست می‌دهند؛ اما خطبه حضرت را در مجلس یزید ملاحظه کنید که چگونه آینده اسلام را روشن و آینده ظلم و دشمنان را تاریک ترسیم کرد.

الگوی حضرت زینب علیه‌السلام باعث ارتقای سلامت روان افراد جامعه است

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه این الگو که بر اساس جهان‌بینی اسلامی بهترین نگاه را در بحران‌ها و حوادث سنگین دارد باید در جامعه نشر و توسعه داد و ترویج کرد، گفت: این الگو باعث ارتقای سلامت روان افراد جامعه است؛ و امروز به‌خصوص به این نگرش، اهل ایمان بیشترین نیاز رادارند تا بتوانند در تکانه‌های اجتماعی خود را صیانت کنند.

استکبار تلاش میکند به مردم القاء کند که نظام اسلامی به بن‌بست رسیده است

وی بابیان اینکه می‌بینید که در این روزها با شدت بیشتری استکبار، ایران ستیزی می‌کند و با تمام قوا تلاش می‌کند به مردم القاء کند که نظام اسلامی به بن‌بست رسیده و بخصوص جوانان ما را ناامید کند، عنوان کرد: عرض می‌کنیم نه‌تنها بن‌بستی وجود ندارد بلکه با تمام قوا به سمت اهداف بلندمان درحرکتیم و البته نابودی استکبار و صهیونیسم بین‌الملل نزدیک است و همه به‌زودی آن را خواهیم دید.

باید امیدآفرینی را گفتمان غالب خود کنیم

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه در همین فضا باید از حضرت زینب سلام‌الله‌علیها الگو بگیریم و امیدآفرینی را گفتمان غالب خود کنیم، گفت: رهبر معظم انقلاب در این رابطه فرمودند: «یکی از شاخص‌های اساسی ایران‌دوستی، امیدآفرینی است، بنابراین کسانی که القای ناامیدی و بن‌بست می‌کنند، ایران ستیز هستند و نمی‌توانند ادعای ایران‌دوستی داشته باشند. نگذارید کسانی که دشمن ایران هستند، در قالب دفاع از منافع ملی، ‌القاء یأس کنند. نویسندگان، شاعران، دانشمندان، روحانیون و همه افراد تأثیرگذار امیدآفرینی کنند و شاخص‌ها و نشانه‌های امید و پیشرفت در جامعه را سرِ دست بگیرند».

عظمت یک بانوی مسلمان بسیجی است که میتواند الگو برای انسان اعم از زن و مرد باشد

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه در هفته بسیج هم قرار داریم و می‌گویم این عظمت یک بانوی مسلمان بسیجی است (حضرت زینب سلام‌الله‌علیها) که می‌تواند الگو برای انسان اعم از زن و مرد باشد، گفت: اهمیت و افتخار زن به این نیست که بتواند چشمان پر طمع هوس‌بازان را خیره کند و آنان را به سمت خود متمایل کند. این از بین بردن جایگاه بلندی است که خالق جهان برای زن در نظر گرفته است.

دنیای غرب، زن را وارونه وارد عرصه اجتماع کرد / اوج خواسته عدهای این است که سلف‌ غذاخوری دانشگاه مختلط باشد

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: دنیای غرب، زن را وارونه وارد عرصه اجتماع کرد، به اسم آزادی و حضور، او را اسیر کردند، عفت و حیاء او را، کرامت و نقش مادری او را، لنگر و مایه آرامش بودن او در جامعه را از او گرفتند و چیزی جز حقارت برای او باقی نگذاشتند؛ امروز هم می‌بینید اوج خواسته عده‌ای از بلوایی که راه می‌اندازند این است که سلف‌سرویس‌های دانشگاه مثلاً مختلط باشد. من یک با دیگر هم گفتم بحث انقلاب جنسی غرب را دنبال کنید تا واقعیات را بهتر ببینید.

زن در متن حوادث مهم تاریخی قرار دارد

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در این رابطه پرداخت و گفت: به این بیان حضرت آقا توجه کنید: «حادثه عاشورا نشان داد که زن در حاشیه‌ی تاریخ نیست؛ زن در متن حوادث مهم تاریخی قرار دارد. زینب کبری باعظمتی خیره‌کننده و درخشنده در عرصه ظاهر می‌شود و کاری می‌کند که دشمنی که به‌حسب ظاهر در کارزار نظامی پیروز شده است، تحقیر و ذلیل شود؛ داغ ننگ ابدی را به پیشانی او می‌زند و پیروزی او را تبدیل می‌کند به یک شکست؛ این کارِ زینب کبری است. زینب سلام‌الله‌علیها نشان داد که می‌توان حُجْب و عفاف زنانه را تبدیل کرد به عزت مجاهدانه، به یک جهاد بزرگ».

بانوان به‌عنوان جهاد تبیین، جایگاه و نقش بانوی مسلمان را تشریح کنند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه عنوان کرد: بعد حالا آن‌ها که شعار زن می‌دهند را ببینید برای زن چه می‌خواهند؟ مکرر عرض شد خود بانوان باید در این قسمت فعال‌تر عمل کنند و به‌عنوان جهاد تبیین، جایگاه و نقش بانوی مسلمان را تشریح کنند. با همین الگو و تبعیت از حضرت زینب بود که صحنه‌های ماندگاری از ایثار و شجاعت و فداکاری در انقلاب و جنگ و بعدازآن تا امروز به‌جامانده است؛ و البته امروز تلاش می‌کنند تا این الگوها را از کار بیندازند و کم‌رنگ کنند.

دشمن گمان میکند یکی از مسائل مشکل درست کن برای ایران بحث حقوق بشر و حقوق زنان باشد

وی در ادامه بابیان اینکه دشمن می‌داند پرونده هسته‌ای بسته‌شده و دیگر چیزی از آن به دست نمی‌آورد، گفت: دشمن گمان می‌کند یکی از مسائل مشکل درست کن برای ایران بحث حقوق بشر و بحث حقوق زنان باشد لذا روی این بخش سرمایه‌گذاری کرده است و هر اقدامی بتواند می‌کند تا موفق شود. دیدید که شروع کرده‌اند به قطعنامه دادن و جنجال‌آفرینی راجع به حقوق بشر که البته آب در هاون می‌کوبند.

پرونده سیاه مدعیان دروغی حقوق بشر

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه تأکید کرد: همان کسانی که از حقوق بشر دم می‌زنند یک پرونده سیاهی از نقض حقوق بشر در طول حیات سیاسی اجتماعی‌شان دارند؛ لااقل نسبت به خود ایران؛ کشورهای دیگر خودش یک‌فصل مفصلی است.

رژیم صهیونیستی بسیار ترسو است

آیت‌الله حسینی همدانی افزود: البته از آن‌طرف هم می‌بینید که چگونه متزلزل شدند و چگونه آسیب دیدند. این یکی‌دوروزه و چند روز اخیر که انفجارانی در منطقه سکونتی رژیم صهیونیستی واقع شد، دیدید که چه وحشتی برایشان به وجود آمده. چه بحرانی در کشورشان در آن منطقه حاصل‌شده؛ یعنی در تل‌آویو. دیدید که چه حالت وحشت و سرگردانی و سختی برایشان شده است؛ چون بسیار ترسو هستند. همان چند انفجار نشان داد که به قول آن بنده خدا قمپز است؛ یعنی فقط صداست و چیز خاصی ندارد.

روزهایی که برای رژیم صهیونیستی پیش‌بینی می‌کنیم و وخیم‌تر از این روزی است که هست

وی بابیان اینکه مجاهدان فلسطینی نفس‌های این‌ها را به شماره انداختند، گفت: بسیار ترسو هستند. هی هم دروغ می‌گویند که دیوار صوتی شکسته شده ولی چهره‌شان کاملاً روشن است. روزهایی که برای رژیم صهیونیستی پیش‌بینی می‌کنیم و وخیم‌تر از این روزی است که هست، به‌زودی تمام عالم، محو او از صحنه روزگار را خواهند دید.

زینب کبری الگو برای کسانی است که مظهر رحمت خدا هستند

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز گفت: به‌هرتقدیر زینب کبری شده است الگو برای کسانی که مظهر رحمت خدا هستند یعنی پرستارانی که با دلسوزی و مهربانی بیماران را رسیدگی می‌کنند. به همه عزیزانمان خدا قوت و خسته نباشید عرض می‌کنم و ایام متعلق به آنان را تبریک میگویم.

مسئولان مربوطه باید وظیفه خودشان را راجع به مجموعه خدوم و کم‌توقع پرستاران بهتر انجام دهند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه ما در مواجهه با پرستاران بخشی از زحمات آنان را می‌بینیم و قسمت عمده آن دیده نمی‌شود، عنوان کرد: آنکه می‌بیند و ثبت می‌کند و پاداش می‌دهد خداست. یک نگاه از روی مهر و یک دست نوازش از روی محبت چنان اثر ماندگاری برای بیمار دارد که قابل توصیف نیست و همین را خداوند مضاعف پاداش می‌دهد. البته مسئولان مربوطه باید وظیفه خودشان را راجع به این مجموعه خدوم و کم‌توقع که واقعاً یکی از مشاغل سخت هست را بهتر انجام دهند.

از زینب کبری صبر و استقامت و ایستادگی بر اصول را در اوج سختی و مصیبت یاد میگیریم

وی با تأکید بر اینکه زینب کبری الگوست و از او صبر و استقامت و ایستادگی بر اصول را در اوج سختی و مصیبت یاد می‌گیریم که امروز در کشور به این روحیه احتیاج داریم، یادآور شد: حضرت آقا اخیراً فرمودند: «من آنچه نیازِ امروز می‏دانم، ایستادگی بر اصول انقلاب در درجه‏ی اوّل است» لذا نخبگان از حضرت زینب بصیرت و به‌موقع عمل کردن را بیاموزند و وارد عرصه شوند و از انقلاب به‌صراحت دفاع کنند و البته نقص‌ها و کمبودها را بگویند و راهکار برای رفع آن‌ها نشان بدهند.

تفکر بسیجی همه نیازهای نظام اسلامی در عرصههای مختلف را تأمین میکند

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به هفته بسیج، عنوان کرد: واژه تفکر بسیجی را اولین بار امام (ره) بیان کردند و بهترین فرزندان کشور آن را با تمام وجود پذیرفتند و رفتار خود را با آن تنظیم کردند و الگوی انسان‌های آزاده شدند. این تفکر سبکی است که از ارزش‌های اسلام ناب گرفته‌شده و تحت نظر و متصل به ولی جامعه جریانی را به وجود آورده که همه نیازهای نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف را تأمین می‌کند.

دشمنان نتوانستند بسیج را اسیر جنگ شناختی خودشان بکنند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: دشمنان با ابزارهایی که در دست دارند و با تلاشی مضاعف، برای از بین بردن مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی وارد میدان شده‌اند اما تا امروز بسیج با شناخت دقیق اهداف دشمن و خنثی‌سازی نقشه‌های شوم آنان، از ایران قوی حفاظت کرده و آنان نتوانستند بسیج را اسیر جنگ شناختی خودشان بکنند.

بسیجیان مظلومانه خود را سپر بلاهای سنگین و جنایات ناجوانمردانه منافقان و ضدانقلاب کردند

وی تأکید کرد: بسیجیان در همین اغتشاشات اخیر بدون اینکه دست به اسلحه بشوند شروع کردند به بیان حقایق و بصیرت اطرافیان خودشان را اضافه کردند؛ و البته مظلومانه خود را سپر بلاهای سنگین و جنایات ناجوانمردانه منافقان و ضدانقلاب کردند.

اگر نیرویی مطیع ولایت باشد، فریب دشمن را نمیخورد

امام‌جمعه کرج گفت: راز ماندگاری و فراگیر شدن تفکر بسیجی و شأن اجتماعی و انقلابی آنان که از مرزهای کشور هم عبور کرده و به جهان اسلام رسیده و به‌عنوان سدی محکم و نفوذناپذیر در مقابل استکبار مطرح‌شده و پذیرفته‌شده به خاطر ویژگی‌هایی است که به یک فرهنگ ماندگار تبدیل‌شده و بسیج را در جایگاهی قرار داده که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «دوستان آرزوی رسیدن به آن‌ها دارند و دشمنان از آن می‏هراسند». صفاتی مانند ولایی بودن و اطاعت محض از ولی‌فقیه. اگر نیرویی مطیع ولایت باشد، فریب دشمن را نمی‌خورد. کسی که با امام جامعه حرکت می‌کند راه را گم نمی‌کند.

بسیجی ذلت پذیر نیست

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه بسیجی مکتبی است و چنین کسی از هیچ قدرتی غیر از خدا نمی‌ترسد و در همه حالات توکلش به خداست و در بزنگاه‌ها به اهل‌بیت توسل می‌کند و ذلت پذیر نیست، تصریح کرد: بسیجی اگر توان علمی و فکری و جسمی و مادی داشته باشد درراه خدمت به مردم هزینه می‌کند. وفادار به‌نظام و ارزش‌های الهی و انقلابی و آرمان‌های شهدا است.

بسیجی هرگز دربازی‌های سیاسی و جریانات منحرف و فرقه سازی‌ها قرار نمیگیرد

وی با تأکید بر اینکه بسیجی هرگز دربازی‌های سیاسی و جریانات منحرف و فرقه سازی‌ها قرار نمی‌گیرد و با روشنگری جلوی انحراف و تحریف را می‌گیرد و اهل جهاد تبیین است، عنوان کرد: بسیجی با حضور همیشگی‌اش درصحنه جایی برای جولان دشمنان و بدخواهان نمی‌گذارد و باغیرتی که دارد همیشه از منافع ملی دفاع می‌کند. این ویژگی‌هایی که عرض شد و گوشه‌ای از فرهنگ و تفکر بسیج است.

وجود بسیج لرزه به جان بدخواهان نظام میاندازد

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه تصریح کرد: این تفکر که فکر قاطبه مردم ایران است، بسیج را به چنان قدرتی تبدیل کرده است که وجودش لرزه به جان بدخواهان نظام می‌اندازد لذا سعی می‌کنند به هر وسیله‌ای شده تضعیف کرده از کار بیندازند اما بسیج زنده است و ریشه در تاریخ دارد و به فضل پروردگار این نور خاموش نمی‌شود.

شهید مدرس الگوی یک نماینده بسیجی است

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه یکی از بسیجیان تاریخ معاصر ما عالم مجاهد و شهید والامقام که پنج دوره نمایندگی مجلس شورای ملی را داشت و در سیاست‌مداری و سیاست‌گذاری عرصه جدیدی را خلق کرد شهید مدرس بود، گفت: او الگوی یک نماینده بسیجی است در مجلس. چون این هفته، هفته مجلس است این را عرض می‌کنم.

شهید مدرس مردم‌دار بود و به‌شدت به نقش و جایگاه مردم اهمیت میداد

وی با تأکید بر اینکه شهید مدرس ازهرجهت نمونه یک سیاستمدار اسلامی برای اهل سیاست می‌باشد، گفت: شهید مدرس مردم‌دار بود و به‌شدت به نقش و جایگاه مردم اهمیت می‌داد و در حوادث سیاسی اجتماعی آنان را شریک می‌دانست و می‌گفت: «ما ولی نیستیم، وکیل هستیم و باید نظر موکلین خود را بدانیم»؛ ارتباط قوی و چهره به چهره با عامه مردم داشت. مردم را بر رجال سیاسی کشور هم مقدم می‌شمرد.

مجلسیان شفاف‌سازی را از مدرس یاد بگیرند

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه مجلسیان شفاف‌سازی را از مدرس یاد بگیرند، گفت: میلْسْپو آمریکایی (رئیس‌کل مالیه ایران) به خانه مدرس آمد. مدرس با زنی که درخواست کمک داشت، صحبت می‌کرد. میلسپو قدری معطل شد. وقتی‌که مدرس به نزد میلسپو آمد، او گفت: آقا درجایی خلوت می‌خواهم مطلبی محرمانه به عرض برسانم. مدرس گفت: من از هیچ‌کس مطلبی پوشیده ندارم؛ هرچه دارید در حضور جمع بگویید. وی مطلب خود را گفت و رفت. بعداً مدرس فرمود: عجیب است! این یانکی هم آمده بود ما را گول بزند.

مدرس دائم به فکر معیشت مردم و دنبال رفاه بیشتر برای مردم بود

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه می‌گویم مدرس یک نماینده بسیجی بود گزاف نگفته‌ام، گفت: مدرس دائم به فکر معیشت مردم بود و دنبال رفاه بیشتر برای مردم. یک‌وقت مدرس چند نفر از مجلسی‌ها را به منزل دعوت کرد و گفت شما به این حقوق مجلس نیاز ندارید؛ پول را جمع کنید و یک بیمارستان درست کنید. همگی قبول کردند و فیروزآبادی مأمور این کار شد، قسمت اولیه این بیمارستان ساخته‌شده بود که مدرس پیشنهاد کرد به نام فیروزآبادی نام‌گذاری کنند، چون زحمات ساختمان به عهده او بود؛ و کسی نمی‌داند اساس کار این بیمارستان توسط مدرس و با پولی که او جمع کرد انجام شد. حالا آقایان قسمتی از حقوق خودشان را بگذارند و برای بعضی نیازهای اولویت‌دار کشور هزینه کنند. می‌کنند این کار را؟!

بسیجی باید دشمن‌شناس باشد

وی با تأکید بر اینکه بسیجی باید دشمن‌شناس باشد و مدرس این‌گونه بود، عنوان کرد: او با قرارداد ننگین ۱۹۱۹ (وثوق‌الدوله) مخالف بود و دراین‌باره می‌گوید: «هی می‌آمدند پیش من و می‌گفتند: این قرارداد کجایش بد است؟ کدام‌یک از موادش بد است؟ کدام‌یک هر کجایش بد است موردش را ذکر کنید تا برویم اصلاح کنیم؟ من جواب دادم من رجل سیاسی نیستم… اما آن چیزی که استنباط می‌کنم در این قرارداد بد است همان ماده اولش می‌باشد که می‌گوید ما انگلیسی‌ها استقلال ایران را به رسمیت می‌شناسیم… این مثل این است که یکی بیاید و به من بگوید سید، من سیادت تو را به رسمیت می‌شناسم». این حرف خیلی دقیق است؛ این یعنی دشمن‌شناسی و اینکه بتواند خیلی لطیف مطلب را بگوید.

مدرس وابستگی به جریان‌های قدرت و ثروت نداشت

خطیب نماز جمعه کرج با تأکید بر اینکه مدرس ازنظر شخصیتی مستقل بود و وابستگی به جریان‌های قدرت و ثروت نداشت، گفت: نزدیک سه‌راه امین‌حضور، دو خانه، یکی دو اتاقه با اجاره ماهی سی ریال و دیگری سه اتاقه با اجاره ماهی سی‌وپنج ریال به وی عرضه می‌کنند. مدرس منزل دو اتاقه را انتخاب می‌کند. از او سؤال می‌کنند آیا مبلغ پنج ریال صرفه‌جویی می‌کنی؟ جواب می‌دهد: «بلی، آنچه استقلال و آزادی و عقیده را از بین می‌برد، احتیاج است. من نمی‌خواهم محتاج کسی باشم. باید برنامه زندگی‌ام را طوری تنظیم کنم که محتاج به کسی نشوم و این زبان تندوتیزم آزاد باشد»؛ او همچنین از دویست تومان حقوق آن روز مجلس فقط سی تومان می‌گرفت. روز مجلس را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم. مدرس نمونه یک نماینده بسیجی و انقلابی بود که باید الگو باشد.

نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به خانواده بزرگ این نیرو تبریک عرض می‌کنم، گفت: این نیرو چه در دوران دفاع مقدس و چه بعدازآن در دوران سازندگی و چه در مسیر تثبیت و شکوفایی نقش خود را به‌خوبی ایفا کرد و آثار جاودانی را در خدمت به اسلام و انقلاب و مردم در افزایش ضریب امنیتی در دریا از خود به‌جای گذاشته است.

وی در خاتمه به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در این رابطه پرداخت و گفت: حضرت آقا در سال ۱۳۸۸ از این نیرو به‌عنوان یک نیروی راهبردی یادکردند و عزیزانمان از همان سال در مسیر قدرتمند کردن نیروی دریایی از جهات مختلف برای پاسداری از کیان نظام اسلامی تلاش کردند. لیست فعالیت‌هایی که داشته‌اند از اسکورت کشتی‌ها تا مبارزه با دزدان دریایی و مسیرهای طی شده از سواحل مکران تا ۳۶۰ درجه دریایی و حضور در اقیانوس اطلس و دریای بالتیک و عبور از کانال سوئز و تأمین امنیت دریایی بگیرید تا ساخت ناوشکن‌های بومی و زیردریائی و موشک‌انداز و پهپاد بر و سامانه‌های جنگ الکترونیک و زیرساخت‌های بندری و ده‌ها و ده‌ها دستاورد دیگر این نیروی مخلص است که خداوند به همه عزیزان خیر مضاعف عنایت کند. دعاگوی وجود شریفشان هستیم و روز نیروی دریایی را مجدداً تبریک عرض می‌کنیم.

در انتشار این خبر سهیم باشید:
مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.