در خطبه‌های نماز جمعه کرج مطرح شد:

برخی به هر نحوی می خواهند خود را در قدرت نگه دارند/افراد متدین،متخصص و مفید در حوزه مدیریت شهر را انتخاب کنید/کشور های منطقه حساب شده تر عمل کنند/هدف دشمن نسل آینده ساز کشور است

کارشناس روابط عمومی ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم اسفندماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم اسفندماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با اشاره به ولادت امام سجاد علیه السلام  ،بیان داشت: وقتی امام مسئولیت را به عهده گرفتند جامعه از جهات مختلف به انحطاط کشیده شده بود و فرزند رسول خدا را هم با آن کیفیت به شهادت رسانده بودند. امام شروع کردند به ترمیم خرابی های گذشته  و بنیان گذاریِ پایه ای که، آینده اسلام و شیعه به آن بستگی داشت.

حرکت امام سجاد یک انقلاب فرهنگی بود

آیت الله حسینی همدانی با بیان مشکلات و سخی های پیش روی امام سجاد علیه السلام در دران امامتشان،بیان داشت:اگر می خواهید نیرو سازی و کادر سازی کنید روش امام سجاد علیه السلام با برنامه ریزی و تربیت نیروی انسانیِ کار بلد، برای آینده اسلام، الگوی موفقی است. امام هم جلوی بدعت ها وتحریف ها را گرفتند، هم با کار فرهنگی مناسب و ایجاد امید و انگیزه نسبت به آینده، سره را از ناسره برای مخاطبان تبیین فرمودندو هم تفکر ناب شیعی را آموزش دادند. حرکت امام سجاد یک انقلاب فرهنگی بود.

حضرت علی اکبر اسوه ای برای جوانان

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت علی اکبر سلام الله علیه،بیان داشت: حضرت علی اکبر سلام الله علیه ، شخصیتی که در بیت عصمت و طهارت پرورش پیدا کرد و گذشته از صورت وجمال که سیرت آن  حضرت هم به رسول خدا شبیه بود.

امام جمعه کرج با اسوه خواندن حضرت علی اکبر سلام الله علیه برای نسل جوان و آینده ساز کشور در گام دوم انقلاب اسلامی،اظهار داشت:سجایای بی شمار اخلاقی و رفتاری، بصیرت دینی و اطاعت پذیری از ولی خدا، شناخت وظیفه و عمل به موقع وشجاعانه، دشمن شناسی، زهد درزندگی، مبارز و جهاد در راه خدا و اولین شهید خاندان عترت در روز عاشورا او را الگوی جوان مومن انقلابی درمسیر تمدن سازی نوین قرارداده است. تا اسوه ی جوانانی که دنبال تحقق آرمان های انقلاب در گام دوم انقلاب هستند باشد.

آیت الله حسینی همدانی در ادمه بیان داشت:همان جوانی که بایدشانه زیر بار مسئولیت های آینده کشوربدهد ومد نظر رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم و دیگر بیانات معظم له است. و اتفاقاً همین نسل جوان، موردطمع دشمنان و بیگانگان هستندو برنامه های دقیقی برای منزوی وازکارانداختن آنان، که نتیجه اش فشل شدن کشور است، ریخته اند، و با دقت پیش می برند، که اگر متولیان امر بی توجهی کنندخسارت حتمی است.

وی در ادامه به بازخوانی منویات رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت:حضرت آقادرخطابی به جوانان فرمودند: من به شماعرض مى‏کنم، امروز دستگاه‏هاى تبلیغاتى فوق مدرن غربى «به‏خصوص آمریکایى و صهیونیستى» دارند براى ذهن‏ها و فعالیت‏ها و احساسات و اداره شما طرح عملیات تهیه مى‏کنند؛ خیال نکنیدآن‏هاغافل نشسته‏اند و این سى میلیون جوان را در کشور ما نمی بینند آن‏ها این سى میلیون جوان را مى بینند، آن‏ها براى کار و هدف خودشان دارند برنامه‏ریزى مى‏کنند؛ آن‏ها براى اخلاق وفکر و عقیده و ایمان جوان ما دارند برنامه‏ریزى مى‏کنند.

هدف اصلی دشمن نسل آینده ساز کشور است

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه هدف دشمن نسل جوان است،گفت:خیلى از حرف‏هایى که گاهى در فضاى مطبوعاتى یا فرهنگى کشورمان زده مى‏شود، تفسیرش این است و با این دید، قابل تحلیل است. آن‏ها مى‏خواهند نسلى که الگوى جوانان فداکار برجسته دنیا شد، به یک نسل‏بى‏خاصیت تبدیل شود. آن‏ها مى‏خواهند فرهنگ‏سازى و الگوسازى کنند؛ آن‏ها مى‏خواهندجوان ایرانى ونسل نوى ایرانى،یک نسل تحقیر شده تو سرى خور باشد تا بتوانند روى او سوار شوند و به او دیکته و آن کارى را که مى‏خواهند؛ انجام دهند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه دشمن بیشترین سرمایه گذاری را در نسل جوان انجام مس دهد،بیان اشت:لذا دشمن وقتی می بیندمی تواندروی این زمینه فعالیت کندوتغییرات نسلی بوجود بیاورد بیشترین سرمایه گذاری را در این بخش انجام می دهدو این مطلب راکتمان هم نمی کنند.

وی در ادامه بیان داشت:دولت مردان آمریکا و بعض واداده های داخلی خیال می کنند و امید دارند که می توانند با تهدید و تطمیع و امثال اینها تفکر انقلابی را از مردم بگیرند خیال باطلی است. امروز شعار مرگ برآمریکا، شعارهمه انقلابیون و آزدیخواهان جهان است. در سرخود، طرد ایران را از صحنه سیاسی جهان می پرورانند، در حالی که  دوران  آقائی  آنان  به پایان  رسیده، شکست های مفتضحانه و پی در پی سیاست های آنان درباره ایران و منطقه و غرب آسیا حیثیتی برای  آمریکا و نوچه های  بی مقدارش نگذاشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان ضعف آمریکا در منطقه ،بیان بیاشت:محور مقاومت با قدرت در حال پیشروی و تثبیت مواضع خود است. امروز یمن مظلوم با دست خالی اقتدارخودگفته آمریکا ورجزخوانی ارتجاع عرب به سر کردگی آل سعودِاسرائیلی صفت رابه سخره گرفته است.

کشورهای منطقه به خصوص ترکیه حساب شده تر عمل کنند

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به روابط ترکیه و آل سعود،بیان داشت:باید کشورهای منطقه به خصوص ترکیه حساب شده تر عمل کنند و خود را داخل در این بازی ها نکنند. جالب است ترکیه ای که در لیبی با عربستان در حال مخاصمه و جنگ است، حاضر است به خاطر منافعش در مأرب در کنار عربستان باشد.

وی در ادامه با تاکید بر حضور یک پارچه مردم پای صندوق انتخابات ،بیان داشت:ان شاءالله ادامه این مبارزه را در انتخابات سال آینده خواهید دید وقتی  که مردم یک  پارچه و متحد پای  صندوق  های  رای  آمدند و مقدمات سرکار آمدن دولت جوان حزب اللهی را فراهم کردند. امیداست مردم باانتخابِ از روی بصیرت خود، دست مسئولان ناکارآمد ونالایق رااز منصب های سیاسی واجتماعی و فرهنگی کوتاه کنند.

کشور های به ظاهر متمدن،شکست خورده امتحان الهی

رئیس شورای امور مساجد استان البرز با اشاره به اتمام سال جاری و وجود امتحانات سخت الهی در این سال ،بیان داشت:این امتحان الهی برای افراد و ملت ها نمرات مختلفی را به همراه داشت. عده ای با نمره عالی قبول و گروهی مردود شدند.نمره کشورهائی که دم از تمدن و دمکراسی و امثال این حرف ها می زنند با مدیریتی زننده و ناکارآمد که از خود نشان دادندوحتی راضی شدندکه سالمندان جامعه رادراین بلیه بدون رسیدگی رها کنند معلوم است. وضعیت غارت فروشگا ه ها و مغازه ها راهم که در خبرها دیده اید.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه افزود: اما عزتی که تربیت شدگان مکتب اهل بیت آفریدند را سراسر دنیا به چشم خود دیدند. دیدند که با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب چگونه دستورات دینی و قرآنی و توصیه های اهل بیت علیهم السلام مثل دوران دفاع مقدس که صفات عالی ایثار و جهاد و شهادت فعلیت پیدا کرد، راجع به مواسات و مواخات و برادری و ایثار و همدلی هم تبدیل به عمل شد و فعلیت پیدا کرد.

وی با بیان هجمه همه جانبه دشمن و کم کاری بعض مسئولین در سالی که گذشت،گفت:سختگیری ها و تحریم های چند وجهی آمریکا و ترور دانشمند هسته ای و تلاش برای ایجاد آشوب در داخل کشور و بعض کم کاری ها و بی تدبیری های مسئولان، روحیه استقامت مردم را تقویت کرد و با تحمل همه سختی ها، صحنه های حضور را تا جائی که اجازه داده می شد حفظ کردند ولو در بعد عبادی در بحث مراسم مذهبی، جمعه و جماعات کوتاهی هائی شد.

امام جمعه کرج با اشاره به رویش های این مسیر و تشکر از کادر درمان،بیان داشت:اما در این بین باید آفرین گفت به همت مردان و زنان سپید پوشی که برای بهداشت جامعه وحفظ سلامت مردم تاپای جان تلاش کردند و شهیدانی بزرگوار تقدیم کردند. رویش های یک سال گذشته درزمینه های علمی و صنعتی به خصوص صنعت دفاعی وموشکی و پهپادی و دریائی و تولید واکسن کرونا را که در متن فشارها بدست آمد فراموش نکنیم و شکرگزار باشیم.

برخی به هر نحوی می خواهند خود را در قدرت نگه دارند/افراد متدین،متخصص و مفید در حوزه مدیریت شهر را انتخاب کنید

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات شوراهای شهر،بیان داشت:خوب تعداد زیادی از افراد که خود را شایسته حضور در شورا می دانند اعلام آمادگی کرده اند تا اسامی صلاحیت داران اعلام شود شما رصد و پایش خود را داشته باشید از این جا به بعد بهشت و جهنم رای  دهندگان شروع می شود.

وی با  تذکر و توصیه در انتخاب افراد اصلح برای انتخابات پیش رو ،بیان داشت:ببینید چه کسانی را انتخاب می کنید جالب است دست کسانی که از منصب ها کوتاه شده به نحو دیگری تلاش می کنند تا خود را در صحنه و قدرت نگه دارند. به کاندیداهای مستقل و لیست هائی که در آینده ارائه می شود کاملاً دقت کنید. افراد کار آمد و متدین و متخصص که مفید به حال حوزه مدیریت شهری هستند را انتخاب کنید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در انتها بیان داشت:گاهی شنیده می شود افراد خاصی که تمایل دارند در آینده مثلاً شهردار باشند، لیستی را تقویت می کنند و حمایت می کنند که نتیجه اش شهردار شدن خودشان باشد. جالب است افرادی هم که می دانند رد صلاحیت می شوند دنبال دیدن زید و عمرو هستند تا کاری برایشان صورت گیرد که امیدواریم و مطمئن هستیم این دوره دقت لازم در این زمینه صورت می گیرد و شاهد حجم گسترده از انحلال و دستگیری شوراهای شهر وروستا در آینده نیستیم.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.