در خطبه‌های نماز جمعه کرج مطرح شد:

تأسف امام‌جمعه کرج برای مسئولین بی‌عرضه/ هیئات اجرائی به قانون عمل کنند/ نسل جدید از ریشه‌های فرهنگ و ارزش‌های الهی برخوردار است/ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصداق عینی ما می‌توانیم است

کارشناس روابط عمومی ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و دوم اسفندماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج اقامه شد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و دوم اسفندماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با اشاره به ولادت امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار ،بیان داشت: سوم شعبان ولادت سرور و سالار شهیدان و اسوه جهاد در راه خدا حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام است. این روز نورانی که یادآور ایثار و شهادت و بصیرت و مجموعه‌ای از صفات پسندیده آن حضرت ویاران باوفایش درراه پاسداری از دین است، روز پاسدار نامیده شده است. این روز را به همه‌کسانی که از دین وارزش های الهی پاسداری می کنندبه خصوص برادران بزرگوار سپاه پاسداران تبریک عرض می‌کنم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصداق عینی ما می‌توانیم است

وی در ادامه بابیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصداق عینی ما می‌توانیم است،بیان داشت: سپاه یک‌نهاد انقلابی است که با ساختار ارزشی و نیروی مومن و انقلابی که دارد از بدو تأسیس تا امروز عملاً در تمام عرصه‌های دفاع از آرمان‌های انقلاب و جهاد و مبارزه و تولید و استقلال اقتصادی و قدرت نظامی در کنار مردم و امامین  انقلاب  بوده‌اند و به‌عنوان  نیروی  راهبردی انقلاب در عرصه‌های موردنیازوبا توجه به شرایط و اقتضائات، فعالانه اقدام کرده‌اند. و مصداق عینی ما می‌توانیم بوده است.

در ادامه امام‌جمعه کرج به بیان چند شاخصه اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت که عبارت‌اند از: «تبلور ارزش‌ها و معیارهاى دینى»،«مردمى بودن»،«ولایى بودن»و«شهادت‌طلبی».

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه دشمن برای تضعیف سپاه بسیار تلاش می‌کند،بیان داشت: خیلی تلاش می‌کنند تا با انواع حیل، سپاه را تضعیف کنند و جایگاه مردمی آن را تخریب کنند.تاامروزنتوانسته اند نخواهند توانست و مردم ما قدردان تلاش‌ها و خدمات عزیزان هستند.

جانبازان مناره‌های درخشانی هستند که پرچم انقلاب را برافراشته ‌اند .

وی در ادامه با تبریک سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس سلام‌الله‌علیه، بیان داشت: مقام علمى و اخلاقى و معنوى حضرت ابوالفضائل را می‌توانیم در زیارت‌نامه ایشان ببینیم. ولادت این جانباز رشید کربلا  که الگوى تمام‌عیار انسانیت، شرف و ایثار است را روز جانباز نامیده‌اند. تا به این وسیله همه ما آن شخصیت بزرگوار را الگوى خود در دفاع از دین، امامت، ولایت و اطاعت قرار دهیم، و هم از جانبازانى که با پیروى از ایشان بهترین سرمایه‏هاى وجودى خویش را درراه انقلاب و ارزش‏هاى اسلامى ایثار کردند، تقدیر نماییم.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی بابیان اینکه جانبازان پرچم انقلاب اسلامی را برافراشته‌اند،اظهار داشت: جانبازان مناره‌های درخشانی هستند که بدون سخن گفتن با تن مجروح خود راه درست و اصیل انقلاب را به مردم نشان می‌دهند و پرچم امام و انقلاب را برافراشته نگه‌داشته‌اند و با حضور خود درصحنه از ولایت حمایت می‌کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه کمترین کار در قبال جانبازان عزیز احترام و گرامی داشت این عزیزان است،بیان داشت: احترام و گرامى داشتن دستاوردهاى ایثار این عزیزان یعنی استقلال،آزادی و جمهورى اسلامى، اصل ولایت‌فقیه و حاکمیت دین . این‌ها کمترین کاری است که ما در قبال این‌همه عظمت آفریده‌شده می‌توانیم انجام دهیم و باید این را در نظر داشته باشیم که این عزیزان در زندگی روزانه خود دائماً شهید می‌شوند.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی هر چه دارد مدیون خون پاک شهیدان است،بیان داشت: اگر قدرت منطقه‌ای داریم و اگر توان علمی ما بالا رفته اگر توان نظامی ما حرف برای گفتن دارد اگر در همین جنگ اقتصادی آمریکا و دشمنانمان را ولو باتحمل فشار به‌زانو درآورده‌ایم و هرچه عزت داریم مرهون خون پاک شهیدان است.

نسل جدید از ریشه‌های فرهنگ و ارزش‌های الهی برخوردار است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به این‌که نسل جدید از ریشه‌های فرهنگ و ارزش‌های الهی برخوردار است،بیان داشت: مدت‌ها دشمنان سعی کردند و می‌کنند که به دنیا القاء کنند، نسل جدید از این ارزش‌های الهی ریشه‌دار در فرهنگ دینی و انقلابی دور شده‌اند اما ناگهان عرصه دفاع از حرم و امنیت پیدا شد و همه دیدند که این نسل همان نسل است.

تأسف امام‌جمعه کرج برای مسئولین بی‌عرضه

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه به بازخوانی منویات رهبر معظم انقلاب در روز مبعث رسول اکرم پرداخت و گفت: بیانات امام المسلمین را ملاحظه فرمودید و تأکیدات مهم ایشان بر چند مسئله: تعریف بعثت، ایجاد مناسبات اجتماعی، قدرت سیاسی و حکمرانی، بعد اشاره به اسلام سیاسی کردند که نتیجه حرکت انبیاء است و انقلاب اسلامی نتیجه و ثمره همان بعثت است.

وی در ادامه بیان داشت: البته در مقابلش اشرار قد کشیدند و ما بر اساس قرآن با هیچ کشوری که ستیزه نکند جنگ نداریم. بعد هم برای مقابله به دو عنصر صبر و بصیرت اشاره فرمودند (تعبیر آقای حائری در این مواجهه با دشمن در جنگ نرم احتیاج به بصیرت داریم و در جنگ سخت احتیاج به صبر) و دعوت به تواصی فرمودند.

رئیس شورای امور مساجد در استان البرز با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد فضای مجازی و وضعیت معیشت مردم ،گفت: فضای مجازی را حضرت آقا عرصه کار دقیق جوانان می‌دانند. وقتی مسئولین اقدام درستی ندارند و کار را قفل می‌کنند خودتان اقدام کنید و کارهای با نصاب و ارزشی تولید کنید. گلایه از وضعیت معیشت و گرانی بی‌منطق اجناس هم داشتند که واقعاً جای تأسف دارد برای مسئولین بی‌عرضه‌ای که همه‌چیز داریم ولی این‌گونه ظلم می‌کنند.

هیئات اجرائی به قانون عمل کنند

آیت‌الله حسینی همدانی با توجه به شروع ثبت‌نام کاندیداها برای انتخابات شوراهای شهر ،بیان داشت: با توجه به اینکه ثبت‌نام برای کاندیداتوری شوراهای شهر شروع‌شده توصیه بنده به دوستان جوان حزب الهی، متدین، انقلابی، کارآمد، دارای دانش مدیریت شهری و آشنای به مسائل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و عمرانی و بهداشتی و امثال ذالک این است که وارد عرصه شوید و ثبت‌نام کنید و خود را معرفی کنید.

وی در ادامه با تأکید بر عمل به مرِّ قانون و اجتناب از گرایش به احزاب ،گفت: هیئات نظارت و هیئات اجرائی و معتمدین همان‌طور که قبلاً گفته شد خدا را در نظر بگیرید و به مرّ قانون عمل کنید. از گرایش به افراد و گروه‌ها اجتناب کنید. اجازه ورود همه افکار و نظریاتی که منع قانونی ندارند را بدهید. هیئت نظارت این دوره محصول تفکر انقلابی مجلس انقلابی است پس باید هیچ تسامحی نسبت به هیچ‌کس نداشته باشند، سفارش پذیر نباشند در ضمن مواظب باشند آبروی کسی را هم نبرند.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.