آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج/

اصل فتنه فاصله انداختن بین رهبر و ملت است

فضای مجازی 22 نوامبر, 2019 ۰

نماز عبادی سیاسی جمعه یکم آذرماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه یکم آذرماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ضمن قدردانی از حضور کم‌نظیر مردم انقلابی، هوشیار، بصیر و زمان‌شناس استان البرز و بقیه بلاد که در هفته گذشته درگیر فتنه بنزینی بودند، گفت: قطعاً خدا و اهل‌بیت و شهیدان از این حرکت دیروز شما که برای دفاع از اسلام و انقلاب درصحنه حاضر شدید راضی هستند.

وی در ادامه افزود: از خداوند متعال سپاسگزاری می‌کنم که مکر دشمنان را آشکار و خنثی کرد و از سر ملت عزیز ما برداشت چراکه مکر عظیم و عجیبی است که باید مدتی از آن بگذرد تا بعداً آرام‌آرام زوایای آن برای مردم بازگو شود.

رئیس بنیاد مهدویت استان البرز عنوان کرد: باید از ایثار و مجاهدت‌های نیروی انتظامی تشکر کنم که از لحظات اولیه این غائله وارد عرصه شدند و اول با مدارا و تذکر و رأفت اقدام کردند و وقتی شرارت عده‌ای محرز شد و مردم هم از اشرار و آشوبگران فاصله گرفتند بااقتدار عمل کردند و به کمک برادران مجاهدمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که شب و روز نداشتند تا آرامش را برقرار کنند و حالت عادی را در استان و بقیه مناطق برقرار کنند، قدردان همه هستیم.

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: از اعضای محترم شورای تأمین و آن لایه‌ای که کمتر دیده می‌شود که کار اطلاعاتی است و عزیزان و سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگاه اطلاعاتی که با آرامش کامل وظائفشان را انجام دادند و از صداوسیما در اطلاع‌رسانی و برقراری آرامش که به‌موقع عمل کرد و از نیروهای امدادی، آتش‌نشانی، اورژانس و شهرداری قدردانی می‌کنم.

وی بابیان اینکه از همه‌کسانی که برای برقراری نظم و آرامش جامعه تلاش می‌کنند صمیمانه قدردانی می‌کنم، گفت: حتماً باید از دلاوری‌های شهیدان مظلوم، مجروحان و جانبازان این چند روز یاد کنیم و خاطر آنان را گرامی بداریم.

یکی از عنایات و توجهات الهی به ملت ایران تشکیل و راه‌اندازی بسیج بود

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه استان البرز اقدام بسیج در عرصه دفاع از جان و مال و ناموس مردم در فتنه اخیر را مظلومانه اما مقتدر، عاشق، باروحیه، بانشاط، با سرزندگی، خستگی‌ناپذیر و باصلابت خواند و گفت: نیروهای بسیجی با کمبودهایی که وجود داشت در قسمت زیادی با دست‌خالی ایستادگی کردند و نگذاشتند که دشمن در این مقطع موفقیتی به دست بیاورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به پنجم آذرماه روز بسیج مستضعفان و تشکیل بسیج مستضعفان به‌فرمان حضرت امام خمینی (رحمه‌الله علیه) در سال ۱۳۵۸ هجری شمسی، اظهار داشت: یکی از عنایات و توجهات الهی به ملت ایران تشکیل و راه‌اندازی بسیج بود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: بسیج نیرویی است که از آحاد مختلف مردم تشکیل‌شده که روحیه خدمت‌رسانی، ایثار، خلوص، بندگی و شهادت‌طلبی با همه تنوعی که در اقشارشان وجود دارد، هدف مشترکی دارند و در آن مسیر حرکت می‌کنند و کشور و نظام را بیمه کرده‌اند.

فتنه اخیر به کمک رهبری و مردم خنثی شد

وی بابیان اینکه این آزمایش و فتنه با رهبری امام خامنه‌ای از سر ملت خنثی شد و از بین رفت، اذعان داشت: مرکز شرارت‌ها یعنی آمریکا، اسرائیل، منافقین، خاندان منحوس پهلوی و دیگران تلاش کردند تا این فتنه فراگیر شود.

تخریب خط مقاومت را از عراق و لبنان شروع کردند

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه به تشریح اهداف این فتنه پرداخت و عنوان کرد: هدف این فتنه این بود که ارکان نظام از هم فاصله بگیرند و نزاع داخلی فراهم شود و تخریب خط مقاومت که از عراق و لبنان شروع شد و می‌خواستند در ایران هم آن را ادامه دهند که این چرخه و این مجموعه متلاشی شود و از کار بیفتد.

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: در این فتنه خیلی سریع مردم و مطالبات به حقشان به حاشیه رفت و فضا غبارآلود و ضرر پشت ضرر ایجاد شد که اینجا دیده‌بان بصیر و حکیم با حکمت الهی وارد عرصه شد و چند جمله گفت و بیدار کرد و جلوی خسارت به مردم و نظام را گرفت که ابعاد آن بعداً روشن‌تر خواهد شد.

«ره» بری رهبر معظم انقلاب

وی در ادامه به بیان نکاتی در خصوص مدت امامت و رهبری رهبر معظم انقلاب پرداخت و افزود: اگر منصفانه شرایط کشور و جهان را رصد کنیم و حاکمان دنیا را موردتوجه قرار دهیم آیا شجاع‌تر، باتدبیرتر، خلاق‌تر و هوشمندتر از رهبر معظم انقلاب کسی را در بین رهبران جهان می‌شناسید؟ آیا در جهان اسلام کسی به جامعیت ایشان در ابعاد مختلف سراغ دارید؟

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز بابیان اینکه مدیریت فرد را باید در بحبوحه بحران‌ها، فشار‌ها و تهدیدها محک زد، گفت: بحران‌هایی که در دوران مدیریت رهبر معظم برای کشور به وجود آمد و ایشان توانست این کشتی انقلاب را در این دریای متلاطم با آرامش حرکت دهد و به سمت اهدافش پیش ببرد بسیار مهم است.

 آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) درباره رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: حضرت امام در بیانات مختلف درباره رهبری فرمودند: «یکی از بازوهای پرتوان جمهوری اسلامی است»، «برادری آشنا به مسائل فقهی و متعهد به آن»، «ازجمله افراد نادری که چون خورشید روشنی می‌بخشد.»، «متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام»، «عالم به دین و سیاست»، «کسی که آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین طنین‌انداز است»، «سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی در محراب، خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمای دلسوز درصحنه انقلاب.»، «در حکم آیه اشداء علی الکفار و رحماء بینهم»، «من ایشان را بزرگ کردم. ایشان سرمایه انقلاب هستند. ایشان از اجتهادی که لازمه ولایت‌فقیه می‌باشد، برخوردارند. ایشان الحق شایسته رهبری‌اند و با بودن ایشان شما خلأ رهبری ندارید.»

وی ادامه داد:‌ همچنین سید حسن نصرالله نیز پنج سال پس از جنگ ۳۳ روزه در لبنان گفت که رهبر معظم انقلاب در زمان اوج حملات اسراییل به لبنان گفتند که «برادرانم، این جنگ همچون جنگ خندق و جنگ احزاب است. ولی به خدا توکل کنید، بنده به شما می‌گویم که شما پیروز هستید و وقتی این جنگ با پیروزی شما به پایان برسد، به قدرتی تبدیل خواهید شد که هیچ قدرت دیگری جلودارش نیست»

رئیس شورای هماهنگی و گسترش فرهنگ قرآنی استان البرز با اشاره به اهمیت بیداری اسلامی که از سال ۱۳۸۹ از آفریقا شروع شد و به‌سرعت سایر مناطق خاورمیانه را گرفت، نگاه رهبر معظم انقلاب به این مسئله ناظر به احیاء امت واحده است، تصریح کرد: روند بیداری اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب ناظر به تحقق تمدن نوین اسلامی بر پایه دین، عقلانیت و علم و اخلاق است که در مقابل طرح‌های غربی مثل جهانی‌سازی است.

آیت‌الله حسینی همدانی توضیح داد: تدوین سند چشم اندار ۲۰ ساله، ابتکاری که در نام‌گذاری سال‌ها داشتند، ابلاغ سیاست‌های اقتصادی اصل ۴۴ که روح این اصل بر مبنای حفظ و مصون‌سازی سرمایه‌های مردم و ورود مدیریت آنان به اقتصاد است.

نفوذ و اقتدار معنوی رهبر معظم انقلاب مانع تحقق خواسته‌های استکبار است

وی بابیان جایگاه نفوذ و اقتدار معنوی رهبر معظم انقلاب مطرح کرد: اقدامات سازش با آمریکا از سال ۱۳۷۰ تاکنون چند نقطه عطف را پشت سر گذاشته است که رهبر معظم انقلاب در هر دوره‌ای مانع تحقق آرزوی آنان شده است.

رئیس ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز به بعضی از بحران‌های داخلی در کشور ما از سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت:‌ نمونه این بحران‌ها اتفاق تیرماه سال ۶۸، قتل‌های زنجیره‌ای در دی‌ماه سال ۷۷، حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸، نامه بی‌شرمانه ۱۲۷ نماینده مشارکتی مجلس ششم در بهار سال ۸۲ است که در این نامه این نمایندگان مشارکتی خواسته ای از  رهبر انقلاب داشتند.

رئیس بنیاد غدیر استان البرز از امیدبخشی به‌عنوان یکی از استراتژی‌ها و رفتارهای مدیریتی رهبر معظم انقلاب نام برد و گفت: قدرت و درایت رهبری را در مهار بحران‌ها، تبیین مسائل پیش‌آمده برای مردم قدرت می‌توان دید.

آیت‌الله حسینی همدانی با در نظر گرفتن اهمیت مدیریت بحران، افزود: وقتی دشمنان مأیوس می‌شوند از اطراف متوجه رهبری می‌شوند و نوک پیکان را به سمت ایشان می‌گیرند باید بدانیم مدیریت بحران مسئله و کار دشواری است که هر نظام سیاسی را می‌تواند به‌راحتی از بین ببرد.

حتماً پاسخ رهبری را به نامه ننگین آن ۱۲۷ نفر بخوانید

وی به اهمیت بازنگری جواب نامه بی‌شرمانه ۱۲۷ نفر از نمایندگان مشارکتی مجلس ششم شورای اسلامی در سال ۸۲ که به بیان مطالب غیرواقعی از رهبری کردند ، توضیح داد: توصیه می‌کنم بروید و جواب آن نامه را بخوانید. متأسفانه یکی از همان افراد در همین استان تأیید شد و رفت عضو شورای شهر شد. آیا این ظلم نیست؟

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز با برشمردن فتنه‌ها و دسیسه‌های متعدد و مستدام در طول سال‌های اخیر و نقش مدیریت بحران رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: در پروژه فروپاشی از درون و بالا رفتن از فشارها، ایشان یک کلمه فرمودند که اگر فشار بیاورید حادثه کربلا تکرار خواهد شد نه صلح امام حسن (ع)؛ این قدرت رهبری را نشان می‌دهد. امکان دارد بسیاری معنای این‌ها را نداند ولی آنانی که به درک این مطالب می‌رسند باید متوجه باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه تمام تلاش دشمنان برای نابودی نظام اسلامی، تضعیف و منزوی کردن ایران بوده است، بیان داشت: ملت ایران با رهبری‌های حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب هم دارای قدرت بازدارندگی نظامی شد و هم در برابر تهدیدات مقاوم شد و در آستانه تبدیل‌شدن به یک قدرت بین‌المللی است.

با وسوسه شیطان‌صفتان در دلتان تردید به وجود نیاورید

وی با اشاره به «جنگ علمی» و هدف دشمنان برای عقب نگه‌داشتن ایران از قافله علمی دنیا، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب برای مقابله با این جنگ، طرح «جهاد علمی و جنبش نرم‌افزاری» را مطرح کردند و بسترهای پیشرفت علمی کشور را فراهم کردند.

امام‌جمعه کرج در ادامه خاطرنشان ساخت: نشانه‌های این تولید علم را در هسته‌ای شدن ایران، ورود جمهوری اسلامی به باشگاه فضایی جهان، پیشرفت‌های چشمگیر در علوم پزشکی، تولید داروهای راهبردی، صنایع دفاعی و نظامی و علم نانو می‌توانیم ببینیم.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بحران‌ها با تبیین و حتی گاهی اوقات با چند کلمه مشکلات را برطرف کردند، تأکید کرد: نکند که با وسوسه شیطان‌صفتان در دلتان شک و تردیدی ایجاد شود بلکه باید قدردان نعمت ولایت و شکرگزار باشید که «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ» با شکرگزاری ریزش نعمت‌های الهی بیشتر خواهد بود.

عده‌ای باید پیشاپیش امام حرکت کنند

وی در ادامه در واکنش به شعار مردمی «ما همه باهم هستیم پشت ولایت هستیم»، گفت: یک عده باید جلو باشند که امام تیر نخورد در ماجرای کربلا سعید با آخرین تیری که به صورتش خورد در دامن امامش افتاد و گفت آقا من به پیمانی که داشتم وفا کردم؟ لذا یک عده هم باید جلو حرکت کنند و این‌طور نیست که دائماً پشت سر برویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ضمن اظهار تأسف از این‌که رهبر معظم انقلاب در برخی امور در خط مقدم هستند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب باید در قرارگاه باشند و متأسفانه فاصله بین قرارگاه تا خط مقدم فتره ایجادشده بخصوص در مسائل فرهنگی ایشان یک‌تنه آمده و در خط مقدم می‌جنگند که این ضعف بنده و شماست چراکه او باید در قرارگاه کار قرارگاهی‌اش را انجام دهد.

می‌خواستند بین مردم و رهبری فاصله بیفتد / عهد ملت و رهبری گسستنی نیست

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه می‌خواهند بین ما و رهبری فاصله بیندازند و این اصل فتنه است، یادآور شد: همان کاری که سال ۸۸ خواستند و نتوانستند انجام دهند با ترفند دیگر می‌خواهند در این نوبت و در این روزها به نتیجه برسانند؛ اما غافل‌اند لذا به متوهمان داخلی و شکست‌خوردگان خارجی عرض می‌کنیم این را خوب بدانید عهدی که با رهبری بستیم هرگز گسستنی نیست.

وی در پایان با اشاره به هفتم آذرماه روز نیروی دریایی، افزود: هفت آذر روزی است که دلاور مردان شجاع نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با کمترین امکانات و با ایثار جان، بزرگ‏ترین ضربه را بر پیکر نیروی دریایی ارتش بعث عراق وارد ساختند و شجاعانه از سرزمین اسلامی دفاع کردند یاد و خاطره شهدا بزرگوار این نیرو را گرامی می‌داریم.

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.