ملاک انتخاب /

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات مجلس

فضای مجازی ۲۵ مرداد, ۱۳۹۸ ۰

نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز در خطبه‌های نماز جمعه کرج شاخص‌هایی را برای انتخاب افراد صالح مورد تأکید قرار داده‌اند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج به مناسبت انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری و همچنین به‌منظور حضور و مشارکت حماسی و چشمگیر مردم در این انتخابات، بیانات حضرت آیت‌الله حسینی همدانی درباره‌ی «معیار و ملاک انتخاب اصلح» را بازخوانی می‌کند.

در انتخابات از هیچ احدی ‌حمایت نمی‌کنم/ معیارها را می‌گویم

شنیدم که می‌گویند فلانی در انتخابات از فلان کس حمایت می‌کند. اولاً بنده از هیچ احدی حمایت نکردم تا حالا هنوز هم زود است. در وقتش هم نیست، اگر در وقتش هم باشد از کسی حمایت نمی‌کنم. نه زن نه مرد؛ اما همان‌طور که ماه گذشته هم‌عرض کردم دوستان جوانی که صلاحیت‌های لازم رادارند که می‌توانند در این عرصه وارد شوند برای انتخابات آینده آماده شوند. تشکل‌های دانشجویی و طلاب جوان و اساتید را صحبت کنند و تشویق کنند و توصیه و راهنمایی کنند تا در این عرصه وارد شوند. شما معضلات فعلی را در مجلس می‌بینید که چگونه تعداد زیادی از این نمایندگان مجلس نصاب لازم را ندارند و به نفع مردم و ملت کار نمی‌کنند و در بزنگاه‌ها کاری را که باید انجام می‌دادند انجام ندادند. بعضی‌ها هم که طاغوت شدند و هر جور دلش می‌خواهد عمل می‌کنند. عزل و نصب می‌کنند در شهر و استان و مناطقی که حضور دارند. جای خاصی را عرض نمی‌کنم. در خبرهای کلی که به دست می‌رسد اقدامات نابخردانه‌ای دارند. اعمال‌نفوذ می‌کنند. برای آینده خودشان که می‌خواهند در مسند بمانند زمینه‌های تجدید انتخاب را فراهم می‌کنند. دیگر این دوره‌ها را باید تمام‌شده فرض کنند و جوان‌ها محکم و مستحکم وارد عرصه شوند. بنده فعلاً از کسی حمایت و تائید نکردم تا در آینده ببینیم چگونه خواهد شد. معمولاً هم این کار را نمی‌کنیم. ملاک و معیار می‌دهیم. من یک‌وقت هم در همین‌جا معیارها را داده بودم. بعضی‌ها اعتراض کردند که گفتند چرا از ما حمایت نکردید. گفتم من از کسی حمایت نمی‌کنم و معیار می‌دهم. من گفته بودم که به دزد رأی ندهند شما چرا ناراحت شدید. معیارها و ملاک‌ها را می‌دهیم شما هم در آینده ان‌شاءالله حواستان باشد.

خطبه‌های نماز جمعه ۷ تیرماه ۱۳۹۸ شهر کرج

مجلس یازدهم باید مجلس تراز «گام دوم» انقلاب باشد

نکته‌ای راجع به انتخابات آینده عرض کنم چون حضرت آقا اشاره داشتند؛ و آن اینکه انتخابات آینده اولین انتخاب در گام دوم انقلاب است و خیلی مهم است ازاین‌جهت که دشمنان سعی می‌کنند القاء کنند مردم مثل گذشته اهتمامی به شرکت در انتخابات ندارند. لذا یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید بشود زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری و حضور پرنشاط مردم است که مهم‌ترین پیام حضور مردم حمایت از نظام و انقلاب است. این اولاً. ثانیاً مجلس یازدهم باید مجلس طراز گام دوم انقلاب باشد یعنی بتواند مشکلات مردم و کشور را حل کند و در مسیر اهداف گام دوم و تمدن بزرگ اسلامی قانون‌گذاری کند. بتواند در برابر فشارهای غرب و بخصوص آمریکا مقاوم باشد و حامی مقاومت در داخل و منطقه باشد؛ که ما می‌بینیم متأسفانه مجلسی که الآن داریم در این بخش واداده است و عمل نمی‌کند. اگر باید دولت اسلامی تشکیل شود که باید بشود، این مهم بدون مجلس اسلامی ممکن نمی‌شود. لذا مسئله مجلس بسیار مهم است. از همین الآن دقت و رصد کنید و افراد صلاحیت‌دار را شناسایی کنید.

خطبه‌های نماز جمعه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ شهر کرج

 نمایندگان مجلس نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند

خوب است برای شفاف‌سازی بهتر و بیشتر و اینکه دانستن حق مردم است و می‌توانند از وکلای خود سؤال کنند، نمایندگان محترم استان در مساجد سطح استان حاضر شوند و پاسخگوی سؤالات مردم نسبت به عملکرد ۴ ساله خود باشند که برای آینده چراغ راه خواهد بود.

خطبه‌های نماز جمعه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ شهر کرج

 مجلس شورای اسلامی امانتی در دست مردم است

نکته‌ای انتخاباتی عرض کنم تا وقتی امانتی به شما سپرده نشده درباره آن مسئولیتی ندارید ولی وقتی قبول کردید، باید از تمام توان خود برای حفظ آن استفاده کنید. امروز نعمت اسلام و انقلاب به‌عنوان امانت در دست ماست و ما باید آن را حفظ کنیم و نگذاریم آفتی به آن برسد؛ و الا خیانت‌درامانت کرده‌ایم. یکی از راه‌های حفظ آن، انتخاب درست افراد برای مجلس است و ریاست جمهوری و جاهای مختلف است. فعلاً مجلس در پیش روی ماست. چون مجلس هم امانت در دست ماست. بارأی ما مجلس انقلابی و ارزشی و تکلیف گرا شکل می‌گیرد پس باید دقیق و درست انتخاب کنیم. تا در نزد خدای تعالی و پیامبر و شهدا و خانواده‌هایشان سرافکنده نباشیم. به رأی خودتان به‌عنوان امانتی که می‌خواهید یک مجلس امین بسازید فکر کنید.

خطبه‌های نماز جمعه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸ شهر کرج

 مجلس تراز انقلاب، مقدمه تشکیل دولت جوان انقلابی است

نکته انتخاباتی که هر جلسه عرض می‌کنیم این است که باید افراد اصلح را انتخاب کنید. شورای نگهبان کف صلاحیت را تائید می‌کند اما شما باید بهترین را انتخاب کنید. لذا به ویژگی‌هایی که شخص ازنظر فردی و اجتماعی و کارایی و گرایش‌ها سیاسی دارد، باید کاملاً توجه کنید؛ که به‌موقع عرض می‌کنم که مصادیق را بهتر بتوانید تشخیص دهید. گاهی بعض کاندیداها در دوره‌ای مسئولیت‌هایی داشته‌اند چه در مجلس چه در خارج از مجلس استاندار بوده فرماندار بوده یا در مجلس مسئولیتی داشته که وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم تخلفات فراوانی انجام داده‌اند در دوران مسئولیتشان. خود این شاخصی بر عدم صلاحیت فرد و رأی ندادن می‌شود؛ که ممکن است شورای نگهبان هم در آن مقطع احراز نکرده باشد. اگر خانه ملت طراز نباشد، دولت اسلامی شکل نخواهد گرفت. عزیزان این را خوب دقت کنند. آقا فرمودند «دولت اسلامی، دولت جوان» لازمه‌اش این است که مجلس طراز شود گاهی دیده می‌شود در همین دوره اخیر مجلس برای اینکه از قانونی فرار کنند، قانون دیگری تصویب می‌کنند. مجلس نظارت بر قانون و اجرای قانون و امثال‌ذلک دارد اما قانون دیگری تصویب می‌کنند که فرار کنند. خود این منکری است که تضعیف مجلس و به ضرر ملت است.

خطبه‌های نماز جمعه ۴ مردادماه ۱۳۹۸ شهر کرج

نمایندگان وابسته به قدرت و ثروت نباشند

نکته انتخاباتی این هفته هم این است که تا وقت دارید بگردید کسانی را پیدا کنید که گفتار و عملشان یکسان باشد. از اشرافی گری و تجمل‌گرایی بیزار باشند. در عمل ساده‌زیست باشند و ساده زندگی کنند. خودشان را وابسته به مراکز قدرت و ثروت نکرده باشند. در یک کلمه صالح باشند. رهبر معظم انقلاب تعبیر را دارد که فرمودند: «نماینده مجلس باید یک انسان صالح باشد». بگردید صالح پیدا کنید.

خطبه‌های نماز جمعه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۸ شهر کرج

برخی شعارهای انتخاباتی دروغ است/توجه به بیانات رهبری درباره انتخابات

یکی از ویژگی‌هایی که نماینده مردم باید داشته باشد این است که روش زندگی او در بین مردم بودن و همراهی کردن باشد. نه اینکه برای جمع‌کردن رأی مدتی تظاهر به مردمی بودن داشته باشد. توجه به شعارهای انتخاباتی که داده می‌شود هم مهم است. گاهی مطالبی گفته می‌شود که کاملاً دروغ است و یا قانون اجازه تغییر به‌نحوی‌که می‌گویند را نمی‌دهد؛ اما برای جلب نظر مثلاً دانشجویان، ورزشکاران، بانوان گاهی مطالبی خلاف واقع گفته می‌شود که باید دقت کنید؛ که در این روزها می‌گویند و بازارش آرام‌آرام داغ می‌شود. کسانی که کاندید می‌شوند دروغ‌هایی میگویند و وعده‌هایی می‌دهند که اصلاً نمی‌شود و تغییر قانون باید داده شود. به فرموده حضرت آقا توجه داشته باشید که فرمودند: «به کسی رأی بدهید که با مردم صمیمی باشد و خود را خدمتگزار مردم بداند».

خطبه‌های نماز جمعه ۱۸ مردادماه ۱۳۹۸ شهر کرج

دقت در احوالات و عملکرد اجتماعی کاندیداها ضروری است/ نمایندگانی باروحیه جهادی انتخاب کنید

نکته انتخاباتی این نوبت این است که باید از انگیزه و توانائی‌های فردی که خود را در معرض انتخاب می‌گذارد مطلع باشیم. خیلی‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند این بار را بکشند درحالی‌که مسئله قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن کار دشواری است باید لااقل در احوالات و عملکرد اجتماعی کاندیداها به‌خوبی دقت کرد که آیا توان لازم رادارند؟ نماینده مردم در این دوره که مشکلات فراوانی به کشور تحمیل‌شده است حتماً باید جهادی باشد و عمل کند.

خطبه‌های نماز جمعه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۸ شهر کرج

در انتشار این خبر سهیم باشید:

پاسخی بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر وبسایت امام جمعه کرج در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.